CryptoBox 800 UHD

Nové satelity SES Global

| redakce | tiskobrázek k článku: Nové satelity SES Global

Počet televizních kanálů na britském trhu se již brzy může zvýšit až o 50% a dosáhnout hranice 600 TV programů.

Takové má plány SES Global, jeden z největších satelitních operátorů, který hodlá zvýšit počet svých satelitů. Dvě nové družice budou určeny pro britský trh.

SES Global, který 5.května v Paříži dokončil prodej akcií v sumě 507 miliónů Euro, chce rozšířit flotilu satelitů o další dvě družice, které budou určeny pro britský trh. Nové družice umožní britské veřejnoprávní BBC naplno spustit projekt Freesat, paket, který nabídne okolo 100 britských nekódovaných programů. Díky tomu může skončit analogové vysílání v průběhu následujících 5 až 10 let.

Velká Británie je největším trhem v Evropě, kde se přijímají pakety programů v digitálu. Očekává se, že do konce roku 2004 bude přijímat programy z digitálu 14,7 miliónů britských domácností, což představuje 59% domácností. Pro srovnání: v USA je to jen 47% domácností.

Britský trh představuje 40% evropského trhu digitální televize. Pro rozvoj digitální televize na britských ostrovech plánuje SES Global pro následující 2 roky vynesení dvou nových družic v hodnotě 250 miliónů Euro. Nové satelity nabídnou 58 transpondérů.
(satkurier.pl/SES Global).