Quantcast

Dolphin: Poplatky za karty, ne za přijímač

| redakce | tisk

Německé domácnosti, které budou chtít přijímat placený paket Dolphin, který se bude skládat z doposud volně vysílaných německých kanálů, budou platit poplatky za dekódovací kartu, nikoliv za příjímač. Vyplývá to z informací, které přinesl německý magazín Sat+ Kabel.

Poplatek za dekódovací kartu byl stanoven na 3,5 eur. Pro domácnosti to znamená, že pro příjem satelitních programů na dalších set top boxech (např. v dětském pokoji) bude zapotřebí platit poplatky za další dekódovací kartu. Např. pokud budou chtít rodiče sledovat RTL a děti hudební televizi MTV, budou zapotřebí dvě dekódovací karty.

Pro příjem paketu bude zapotřebí set top box, který bude certifikován na platformu Dolphin. Paket bude používat známý kódovací systém Nagravision.

V Evropě je stále častější požadavek na příjem satelitních placených programů v rámci zvýhodněného předplatného. Tzv. multi-room nabízí např. Sky Digital ve Velké Británii. Zájem o tuto službu stále stoupá.

zdroj: satkurier, S+K





Reklama




Vybrané články