Mediaset využívá kapacitu na Atlantic Bird 3 pro DVB-T

| Martin Vyleťal | tisk

Italská vysílací společnost Mediaset začala využívat transpondérovou kapacitu na satelitu Atlantic Bird 3 francouzského satelitního operátora Eutelsat.

Na kmitočtu 12,525 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 2/3 se objevil multiplex s programy Italia 1, Rete 4 a Canale 5. V paketu je ještě Radio Mater. Je to stejný paket, který se doposud vysílá na satelitu Hot Bird 2 (13°E), na kmitočtu 11,919 GHz, pol. vertikální, SR 27500, FEC 2/3. Datové toky TV stanic jsou 7,3 Mbit/s (video) s CBR a zvukem v kvalitě 256 kbit/s. Vysílání kanálů je většinou nekódované. K některým pořadům Mediaset nevlastní práva k celoevropskému šíření a proto jsou kódovány systémem Seca Mediaguard 2.

Transpondérová kapacita Mediasetu na družici Atlantic Bird 3 bude využívána pro distribuci digitálního signálu na jednotlivé DVB-T multiplexy v Itálii. Mediaset si začátkem října objednal celkem 3 transpondéry na pozici5°W - dva pro DVB-T a jeden pro potřeby DVB-H.

Stejný satelit - Atlantic Bird 3 - využívá k distribuci signálu programů také např. francouzská veřejnoprávní televize France Television (vysílání není kódované) a také ostatní francouzské privátní TV, které ale zde nevysílají ve standardu DVB-S.

zdroj: flysat