Přijde Hispasat o dalšího klienta?
| redakce | tiskV loňském roce přišel Hispasat o španělského dodavatele programů Teuve. Nyní může přijít o dalšího klienta - tentokrát Multicanal. Multicanal v současné době studuje řadu možností. Jednou z nich je přejít na satelit Intelsat 3R (43°W), odkud vysílá Teuve od konce loňského roku.
Hlavním důvodem je problematika pirátského příjmu. Nagravision je obecně jeden z nejčastěji hackovaných kódovacích systémů. S piráty bojují nejenom Premiere, Kabel Deutschland či Digital+ ale nejnověji také Cyfrowy Polsat. Menší kabeloví operátoři ve Španělsku si u provozovatele Multicanal stěžují na nízký stupeň zabezpečení kódovaných signálů.
Multicanal tyto problémy eviduje a zřejmě je brzy bude řešit. Programový balík kanálů, který se skládá ze stanic Canal Hollywood, Odisea, Canal de Historia, The Biography Channel, Panda a Canal Cicána, se v současné době vysílá přes satelit Hispasat (30°W) v kódovacím systému Nagravision 1. Paket Teuve dříve na této pozici používal stejný systém. Po přechodu na 43°W přešel na konkurenční systém - Irdeto 3.
Pokud by Multicanal přešel na jiný satelit, přišel by Hispasat o dalšího významného klienta.
zdroj: RapidTVNews
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová VIII
20:00 Modrá krev III: Habsburkové
20:20 Policie Modrava I (16)
20:15 Polabí (77)
20:10 Chobotnice z druhého patra
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Viera (3/9)
20:10 Moja diagnóza
20:30 Kukučka (1)
20:20 Inženýrská odysea (11)