Široká nabídka DVB-T antén

Sport 1 mění logo a grafiku

| Martin Vyleťal | Tiskobrázek k článku: Sport 1 mění logo a grafiku

Kabelový a satelitní placený sportovní kanál Sport 1 mění svůj grafický ident a logo. Dne 1. října 2008 se všem svým divákům v České republice a na Slovensku představí v úplně novém kabátě. Půjde o první rebranding grafiky stanice od svého startu v lednu 2006.

Provozovatelem stanice Sport 1 je společnost Chello Central Europe, která vlastní dětský kanál Minimax, dokumentární stanici Spektrum, sportovní stanice Sport 1 a Sport 2, gastronomický kanál TV Paprika, hobby televizi TV Deko a filmový kanál se staršími filmy Filmmúzeum. Dále je spoluvlastníkem filmového kanálu MGM.

Chello Central Europe na posledním zasedání české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), které se konalo 23.9. a 24.9.2008 udělila satelitní licenci na další sportovní program - Sport 2 pro území České republiky a Slovenska. Nový kanál bude vysílat především fotbalové přenosy a magazíny. Firma Chello Central Europe zatím provozuje dva sportovní kanály Sport 1 a Sport 2 jen v Maďarsku, kde jsou šířeny jako prémiové (za extra poplatek).

Česká verze Sport 1 se vysílá jako neprémiový kanál. Před osmi lety v Česku a na Slovensku existovala stanice Sport 1 jako prémiový kanál, která později (zhruba po roce provozu) z finančních důvodů skončila. Po letech kanál pod názvem Sport 1 v českém jazyce opět vysílá. Tentokrát již jako stanice určená do základní placené nabídky.