ARD a ZDF v HD pravidelně od února 2010
| redakce | tiskNěmecká veřejnoprávní ZDF potvrdila, že v únoru 2010 odstartuje řádné vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Stane se tak u příležitosti zahájení zimních olympijských her Vancouver 2010, které se konají v Kanadě.
ZDF spolu s ARD příležitostně testují HD formát. Nejbližší další event je naplánován na období od 15. do 23. srpna 2009, kdy satelitním divákům nabídne Mistrovství světa v lehké atletice z Berlína. Pro příjem HD obsahu bude vedle nutného HD set top boxu potřeba i televizor HD ready či Full HD. Podle posledních průzkumů má přijímač HD ready jen okolo 13 milionů německých domácností.
Kanál ZDF plánuje využívat HD formát 720p/50, který je vhodný zejména pro rychlé scény s možností úspory datového prostoru.
V únoru příštího roku spustí pravidelné HD vysílání také program ARD. Oba programy ARD HD a ZDF HD budou šířeny volně na satelitu Astra (19,2°E), takže budou dostupné ve velké části Evropy.
zdroj: DPA
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Místo zločinu České Budějovice (12/13)
20:00 Muž z Ria
20:20 Specialisté (151)
20:15 Polda V (7)
20:10 Charleston
20:05 Policie Delta
20:30 Svet naruby
20:10 Lov slov
20:30 Sestričky II. (3)
20:20 Inženýrská odysea (12)