Quantcast
Konference Radiokomunikace

Kde naladíme českou TV3?

| Tisk

Kde všude naladíme českou TV3?

V posledních dnech začíná vzrůstat zájem o příjem české TV3. Zároveň dostáváme od čtenářů velké množství dotazů týkajících se situace s vysíláním TV3.

V současnosti vysílají v České republice dvě různé stanice TV3. Jedna se dostává k většině divákům prostřednictvím kabelových rozvodů a satelitu (provozovatel TV3 a.s.) a druhá je terestricky šířená TV3 (provozovatel RTV Galaxie). Zájem o příjem TV3 vzrostl hlavně o Kindernayovu TV3, tedy tu, která vysílá prostřednictvím terestrických vysílačů a nabízí divákům přenosy ze zámořské NHL.

SATELITNÍ PŘÍJEM TV3
TV3 vysílá volně v paketu Czech Link na satelitu EuroBird (pozice 28.5E), na kmitočtu 12,608 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4. Program této TV3 nalezneme ve většině deníků a týdeníků s TV programem, k dispozici jsou i txt stránky s programem.

Druhou možností příjmu TV3 je satelit Astra (pozice 19.2E), kde vysílá v rámci pay-tv paketu UPC Direct v kódu CryptoWorks na kmitočtu 11,875 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4.

POZEMNÍ PŘÍJEM TV3
Na terestrických vysílačích je TV3 vysílána pouze pro omezený počet diváků. K vysílání provozovatel TV3 využívá totiž pouze dva z původních šesti vysílačů v Praze a Hradci Králové.V Praze je signál TV3 vysílán na 28.kanále, v Hradci Králové (město) je využíván 46.kanál. V obou případech je dosah signálu menší, než před 6.12.2001, kdy vysílače spravovala servisní organizace TV3 a.s., se kterou je p.Martin Kindernay ve sporu.

Program terestrické TV3 neotiskuje zřejmě žádný deník, přesto program nalezneme alespoň zatím na internetových stránkách www.rtvgalaxie.cz.

Dodejme již jen, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odebrala koncem roku 2001 licence k provozování terestrického vysílání v Hranci Králové a v Praze z důvodu opakovaného porušení licenčních podmínek. Martin Kindernay se obrátí v této souvislosti na soud. Zatím může vysílat, neboť rozhodnutí dosud není pravomocné.

V případě, že by p.Kindernay u soudu neobstál, má již připravený projekt hudebně-sportovní stanice Galaxie, která by byla vysílána zřejmě jako placená stanice v kabelu a na satelitu.


Parabola.cz

Reklama
Vybrané články