Quantcast

Digi TV nabízí DTH služby na Slovensku, připravuje se do Česka

| Tisk

logoNa slovenský trh dnes oficiálně vstoupila digitální satelitní placená televize Digi TV. Po Rumunsku a Maďarsku je Slovensko v pořadí již třetí zemí, kde působí.

Služby satelitní platformy Digi TV na Slovensku nabízí operátor kabelové televize firma Slovakia Cable Company, s.r.o., která se v dubnu letošního roku přejmenovala na DIGI Slovakia, s.r.o. Název nyní plně koresponduje s názvem satelitní platformy.

DIGI Slovakia, s.r.o. od dnešního dne přijímá telefonické objednávky zájemců o nabídku služeb Digi TV. Základní programová nabídka Digi TV, která zahrnuje celkem 30 televizních programů (TV JOJ, TV Markíza, Jetix, Minimax/A+, Cartoon Network/TCM, Film+, FilmBox, Hallmark, AXN, Romantica, Travel Channel, Viasat History, Viasat Explorer, Spektrum TV, Reality TV, Discovery Channel, Discovery Civilisation, Discovery Science, Discovery Travel + Adventure, Animal Planet, TV Óčko, Music Box Slovakia, MTV Europe, Galaxie Sport, Eurosport, TA3, Private Spice) stojí 290,-Sk měsíčně. V programové nabídce chybí kanály Slovenské televize. Za zmínku stojí zařazení porno kanálu Private Spice (dříve Spice Platinum) do základní nabídky.

Zájemci o maďarskojazyčné stanice si mohou objednat rozšířený základní balík o maďarské programy. Paket obsahuje výše uvedené stanice a dále M1, M2, Duna TV, ATV, 4!Story TV, Hír TV, TV2, RTL Klub, Viasat 3, Film+ Hungary, Cool TV Hungary. Za tuto nabídku zaplatí zákazník jen o 40,-Sk více - tedy 330,-Sk měsíčně.

V nabídkce Digi TV jsou i prémiové kanály (za příplatek). Klient si může objednat stanice HBO, HBO2 a Cinemax. Příplatek za dvojici filmových kanálů HBO a HBO2 byla stanovena na 240,-Sk, za Cinemax 180,-Sk měsíčně. Zájemci o všechny tři filmové stanice HBO, HBO2 a Cinemax v rámci Max Pak si připlatí 310,-Sk měsíčně k vybrané základní nabídce. V nabídce zatím chybí Cinemax 2, jehož distribuční trasa je na satelitu Amos-2.

Platforma Digi TV se vysílá na šesti transpondérech satelitu Intelsat 10-02, tj. na pozici 1 st. západně. Programy Digi TV jsou zabezpečeny systémem Nagravision 2 CAS 6. Pro příjem je zapotřebí satelitní set top box, který dodává operátor k objednané službě. V případě objednání služby se závazkem na 1 rok je celá přijímací souprava zdarma, jinak zákazník zaplatí za parabolu, konvertor a set top box 3400,-Sk (cena bez DPH). Klient může soupravu zaplatit v několika splátkách (3 x 1100,-Sk, 6 x 550,-Sk či 12 x 290,-Sk, opět ceny bez DPH). Pokud již divák satelitní komplet vlastní, bude potřebovat již jen set top box (2400,-Sk bez DPH), který lze zaplatit opět v několika splátkách. Po skončení smluvního vztahu je přijímací zařízení zákazníka. Dekódovací karta je majetkem operátora, kterou pak musí vrátit. V rámci promo akce zákazník první tři měsíce neplatí žádné poplatky. Za objednané služby zaplatí poprvé až po třech měsících od objednání.

Vedle programů Digi TV se na pozici okolo 1°W vysílají také slovenské nekódované stanice Moooby TV a Nautik TV. Po ukončení FTA distribuce privátních stanic TV JOJ, TA3 a nedávno i Music Box řada diváků přestala tuto pozici přijímat a pro dvě mladé televize Moooby a Nautik se stala tato pozice velkým handicapem. Po vstupu Digi TV na Slovensko se stala distribuce těchto stanic na 1°W velkou výhodou. Ihned se programy staly součástí slovenské nabídky rumunské platformy Digi TV.Po Rumunsku, Maďarsku a Slovensku expanze Digi TV neskončí. Digi TV plánuje, že bude nabízet své služby i pro zákazníky z České republiky. Podrobnosti k expanzi zatím nebyly uvedeny. Provozovatel si již zaregistroval českou doménu pro Digi TV, která ale zatím není v provozu.

Vstup Digi TV na český trh nebude pro operátora příliš náročný. Většina kabelových kanálů, které nabízí na Slovensku a v Maďarsku se šíří také v České republice. V praxi to znamená rozšířit programovou nabídku pouze o české terestrické programy - České televize, TV Nova a TV Prima.

Martin Vyleťal

Reklama
Vybrané články