Quantcast
TereBox T2

Hudební TV stanice na satelitech III

| Tisk

MTV2 - Nový německý hudební kanál
Jak už jsme informovali v rubrice ORBIT, dne 1.5.2001startuje zbrusu nová německá hudební stanice VIACOMu - MTV 2- The Pop Channel. Tato nová stanice nahradí dosudvysílanou německou verzi VH-1, která se vysílá vněmeckých kabelových sítích a kódovaně na satelitu. Pro české satelitní divákyje to i potěšující zpráva: MTV2 - The Pop Channelbude vysílat volně v analogu (!), rozšíří se tím užbeztak bohatá nabídka německých TV stanic.

Pro koho bude MTV2 určena?
MTV2Cílová skupina diváků TV programu MTV2 The Pop Channelmají být madí lidé mezi 10-ti až 19-ti lety.Hudebním stylem se má přiblížit TV stanici VIVA,tj. bude vysílat aktuální hity, žebříčky a přinášet rozhovorys hvězdami, které něco v hudebním světě znamenají.Stanice bude vysílat 24 hodiny denně na satelitu Astra 19,2Ehudební program bez moderátorských vstupů, ty byse měly objevit v programu MTV2 až v průběhu léta.Zatím není jasné, zda bude MTV2 The Pop Channel vysílat volně iv digitálu.

ONYX - na Astře?
Německý hudební vysílač ONYX již nebude vysílatdenně filmy. ONYX totiž již neprodloužil smlouvus Kinowelt. Krom toho se ONYX rozhodl nevstoupit nasatelitní systém Astra (z finančních důvodů). Onyxvysílá nadále volně v digitálu na satelitu Hot Bird 4 (13E)na kmitočtu 12692/H (SR 27500, FEC 3/4).MTV získalo konkurenční TMF
TMFMTV získalo konkurenční hudební kanál TMF The Music Factory.To bude znamenat, že síť MTV Networks bude vlastnitvšechny hudební stanice v Nizozemí a vlámsky hovořícíBelgii. TMF odstartovalo v květnu v roce 1995 apřitahuje diváky od konkurenční MTV. TMF vysílávíce videoklipů v holandštině a uvádí přední holandské V.J.TFM má MTV převzít v polovině května a nadále máTMF vysílat pod svým názvem. Na závěr připomeňme,že TMF vysílá v paketu Canaal Digitaal na satelitnímsystému Astra 19,2E na kmit. 12574/H (SR 22000, FEC 5/6).Signál je kódován v CA systému Irdeto a Seca Mediaguard.Vlámská verze TMF je vysílána volně přes satelit Eutelsat W2 (16E).

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články