Místo pro Vaši reklamu

Nový firmware pro přijímače Humax od Digi TV umožní spuštění PPV služeb

| Tisk

logo Provozovatel digitální satelitní placené televize Digi TV dnes uvolnil nový firmware pro přijímače Humax Digi+ II. Nová verze řídícího software nese označení BRFSNA 1.00.09 a nahrazuje předchozí firmware s číselným označením 1.00.06.

Předchozí verze sice přinesla několik novinek (např. chorvatské OSD menu pro zákazníky Digi TV v Chorvatsku) ale vykazovala podle serveru digiinfo.cz na některých sériích přijímačů Humax nestabilitu a byla krátce po zveřejnění opět stažena z nabídky OTA.

Novinkou poslední verze firmware BRFSNA 1.00.09 je podpora příjmu služeb PPV (pay per view) - aktuálně filmových kanálů Digi FILM 1 a Digi FILM 2. Tyto dva programy se vysílají - stejně jako ostatní programy Digi TV - ze satelitu Intelsat 10-02, tj. na pozici 1°W, na kmitočtu 12,607 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4, kódování Nagravision 2 CAS 6. Program obou kanálů je složen z atraktivních (převážně) filmových titulů, které se během dne opakují. Zákazník může sledovat pouze pořady (film, koncert...), které si nad rámec stávajícího předplatného služby objedná. Tato PPV služba s úspěchem funguje jen v Rumunsku. Očekává se její expanze i do dalších teritorií, kde Digi TV operuje.

Uživatel si po nainstalování nového firmware povšimne sloučení nabídky Systém a Hry. Nově je v základním menu položka Služba PPV, kde se zobrazují informace o čipové kartě PPV, historie nákupů filmů a popis služby PPV s telefonním kontaktem na Digi TV.

Je otázkou, zda bude PPV služba úspěšná. Ve Skandinávii bylo začátkem letošního roku v paketu Canal Digital ukončeno vysílání posledních filmových PPV kanálů Kiosk. Obdobný krok dříve učinila i konkurenční satelitní služba Viasat (PPV kanály Ticket). V jiných zemích západní Evropy je počet PPV u satelitních platforem stabilní.

Jak zaktualizovat firmware v přijímačích Humax Digi+ II od Digi TV: Vstoupíme do hlavního menu a vybereme položku Instalace. Zadáme heslo a z nabídky zvolíme Aktualizace - Manuální aktualizace. Nastavíme parametry transpondéru s OTA aktualizací: satelit: Intelsat 10-02, kmitočet: 12607 (MHz), polarizace vertikální, SR 27500, FEC 3/4. Zadané parametry potvrdíme. Pokud je k dispozici nový firmware, objeví se dialog, který zobrazuje stávající a dostupný firmware na aktualizaci. Pokud o nový řídící software máme zájem, zvolíme ANO. Během několika minut se nový firmware nainstaluje do přijímače. Upgrade bude dokončeno restartem set top boxu.Satelitní multiregionální platforma Digi TV v současné době nabízí své služby v České republice, na Slovensku, dále také v Maďarsku, Rumunsku, Srbsku a Chorvatsku. Služba získává zákazníky především díky nízké ceně předplatného. Základní nabídka Digi TV obsahuje přes 3 desítky televizních kanálů a lze ji pořídit v Česku za 260,-Kč a na Slovensku za 290,-Sk. K základnímu souboru programů lze pořídit také prémiové kanály HBO a Cinemax.

Loňský rok byl pro Digi TV rokem expanze. V únoru služba odstartovala v Maďarsku, v květnu na Slovensku, v září v Česku a na podzim v Chorvatsku a Srbsku. Expanze Digi TV není u konce - platforma je nyní před vstupem do Bulharska a Moldavska.

Martin Vyleťal

Vybrané články