Quantcast

Digitální přijímač Ikusi SRI-102

| Tisk

IKUSI SRI-102Na českém trhu je už poměrně bohatý výběr digitálních receiverů pro satelitní příjem. Z nabídky modelů různých značek si už může vybrat skutečně každý.

O přízeň diváků se ucházejí i výrobci nových značek. Dnes vám představujeme výrobek španělské firmy IKUSI, která je u nás známá především výrobou profesionálních zařízení do souprav a rozvodů STA a kabelové televize. V těchto dnech je již možné zakoupit u některých prodejců satelitní a anténní techniky nový výrobek firmy IKUSI - digitální přijímač IKUSI SRI-102.

Model SRI-102 stříbrného designu má na předním panelu display. Pod dvířky na panelu jsou skrytá čtyři tlačítka, která plně vystačí pro zákládní ovládání přijímače. Dále zde jsou dva sloty Common Interface pro vložení případných modulů (např. CryptoWorks pro příjem paketu Czech Link).

V zadní části přijímače jsou dva 2xF konektory. Ty slouží pro připojení kabelu od LNB parabolické antény a zároveň také i pro případné připojení dalšího digitálního či analogového přijímače prostřednictvím zásuvky LNB OUT (průchozí smyčka signálu). Dále zde nalezneme IEC vstup a výstup pro připojení pozemní antény. Výstupní kanál může být nastavený na libovolný v rozmezí 21.-69.K. Komunikační rozhraní RS-232 slouží pro aktualizaci software pomocí souborů z PC, ve výbavě přijímače je i optický výstup S/P DIF Dolby Digital AC-3 a 2 zásuvky SCART.

16ti barevné menu přijímače je v 6ti jazycích (mj. v angličtině, němčině či italštině). Čeština zatím chybí. Reciever má 3500 programových předvoleb pro televizní a rozhlasové programy v Ku i C pásmu v symbolových rychlostech 2 ~ 45 Msymb/s. Naladěné programy můžeme filtrovat podle jména, satelitů či kódování. Přijímač podporuje teletext a titulky; samozřejmostí je podpora elektronického programového průvodce EPG. Zajímavou vlastností tohoto modelu je podpora 64 satelitů. DiSEqC je verze 1.0 a 1.2.ZÁVĚR
Nový digitální přijímač Ikusi SRI-102 je samozřejmě vhodný pro příjem nekódovaných digitálních TV/R programů. Pro rozšíření o kódované programy je zapotřebí příslušný modul a dekódovací karta. Přijímač je určen vedle individuálního příjmu i pro malé rozvody STA. Receiver je v prodeji za cenu kolem osmi tisíc Kč.

Parabola.cz
18.7.2002

Reklama
Vybrané články