TereBox T2

TV Barrandov, Prima COOL a Z1 oficiálně v Digi TV

| Tisk

logo Satelitní placená televize Digi TV se oficiálně rozšířila o tři české programy - TV Barrandov, Prima COOL a Z1. Přidání programů do nabídky potvrdila společnost DIGI Czech Republic s.r.o., která v Česku službu poskytuje.

TV Barrandov je celoplošná plnoformátová televize, která zahájila vysílání v lednu 2009. Vysílání je složeno ze seriálů, filmů, dokumentárních a zábavních relací včetně pořadů vlastní tvorby. Stanice vysílá 24 hodiny denně v češtině.

Prima COOL je tématický kanál televize Prima, který odstartoval k 1.4.2009. Je zaměřen na mladší diváky s nabídkou seriálů, filmů, dokumentů a reality show. Kanál vysílá denně od cca 11:00 do 6:00 hodiny ráno, o víkendu startuje kolem osmé hodiny ranní. V pracovních dnech od 6:00 do 11:00 hodiny vysílá na pozici Prima COOL kanál R1 s regionálním zpravodajstvím a seriály. Vysílání je zaměřeno na ženy. Obě stanice vysílají v češtině.

Z1 je byznysový kanál vysílající 24 hodiny denně 7 dní v týdnu. O víkendu televize vysílá dokumentární filmy. Kanál odstartoval v červnu 2008.

Testovací vysílání trojice nových kanálů TV Barrandov, Prima COOL a Z1 bylo na platformě Digi TV spuštěno minulý týden v pátek 10.9.2010 odpoledne. Od pondělí se TV Barrandov na set top boxech identifikuje pod správným názvem (v době testů bylo označení programové pozice "Barandov").

technické parametry - TV Barrandov:

satelit: Intelsat 10-02 (1°W)
kmitočet: 12,643 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulace: QPSK
kódování (CA systém): Nagra Media Access (Nagravision 3/4)

technické parametry - Prima COOL a Z1:

satelit: Intelsat 10-02 (1°W)
kmitočet: 12,687 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulace: QPSK
kódování (CA systém): Nagra Media Access (Nagravision 3/4)Z důvodu vstupu českých programů došlo k změně kmitočtu PRO TV International (součástí české a slovenské nabídky) a dále RTS (Televiziune Severin). Naopak platformu překvapivě opustila rumunská stanice Analog TV.

Klienti Digi TV se dočkali i neoficiálního rozšíření o další programy. Abonenti operátora se v Česku dočkali tolik žádaných programů Slovenské televize (Jednotka, Dvojka, Trojka) a komerčních kanálů Markíza a JOJ. Na Slovensku mohou diváci nově sledovat Novu i Primu. Programy veřejnoprávní České televize jsou součástí slovenské nabídky již několik let.

Vstup tradičních českých programů do slovenské nabídky a naopak je patrně reakcí na rostoucí konkurenci ze strany satelitních operátorů a fakt, že o programy ze sousední země je u diváků velký zájem.

Digi TV je v Česku a na Slovensku největším poskytovatelem placené televize ze satelitu. Jen v samotné České republice má přes 250 tisíc zákazníků.

Martin Vyleťal

Vybrané články