Xtrend 1000

Multiplex 4 - kanály celoplošné sítě

| Tisk

Společnost Digital Broadcasting s.r.o. se chystá na zahájení komerčního provozu své celoplošné terestrické sítě 4. Od pondělí 25.6.2012 budou v provozu vysílače chystané do první etapy pokrytí území České republiky.

DVB-T multiplex 4 bude mít celoplošné pokrytí a naváže na původní projekt experimentálního terestrického vysílání, které dříve provozovala společnost Telefónica Czech republic a od ledna letošního roku v experimentu pokračovala firma Digital Broadcasting, nový vlastník multiplexu 4. Telefónica CR se bude podílet na výstavbě multiplexu 4 a některých technických a logistických úkonech nutných k jejímu provozování.

Vysílací kanály přidělené multiplexu 4

V následující tabulce je uveden seznam všech regionů a přidělených kanálů pro multiplex 4, které budou od počátku v provozu. Za lomítkem je uveden nejbližší další kanál.


obrázek

Kde přesně budou jednotlivé vysílače umístěny, vysílací výkon a polarizace nebyly provozovatelem zveřejněny.

Chystané programy

Podle dřívějších informací budou od počátku dva programy - sportovní kanál ČT4 HD vysílaný ve vysokém rozlišení a dále nový program pro děti a mládež TV Pohoda, který zahájí pravidelné vysílání zítra 25.6.2012.

Pro příjem HD obsahu potřebuje divák set top box nebo televizor s podporou MPEG-4/HD. Program ČT4 HD bude do multiplexu 4 umístěn na základě dohody s Českou televizí. Diváci budou moci sledovat zbývající zápasy fotbalového šampionátu UEFA Euro 2012 (vysílací práva má ČT pouze v SD kvalitě) a zejména letní olympijské hry 2012 z Londýna.

ČT4 HD (MPEG-4/HD)
TV Pohoda (MPEG-2/SD)


obrázek

Mapa č. 1 - Pokryté území signálem multiplexu 4 - konec června 2012


obrázek

Mapa č. 2 - Pokryté území signálem multiplexu 4 - konec října 2012