TereBox T2

V Česku a na Slovensku může odstartovat TV Regina

| Tisk

Na českém a slovenském trhu může začít vysílat nový kanál v českém jazyce - TV Regina. Stanice bude přinášet krom jiného lifestylové pořady. Vysílání bude šířeno přes satelit.

Společnost Saavedramedia spol. s r.o. z Prahy získala satelitní vysílání od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na posledním 20. zasedání konaném 5.11.2013. Satelitní licence platí 12 let.

Licence umožňuje společnosti šířit program pod názvem TV Regina. Stanice má vysílat poradenství a vzdělávání zajímavou, zábavnou formou, životní styl, volnočasové aktivity, zábava a talk show.

TV Regina bude vysílat 24 hodiny denně v češtině na území Česka a Slovenska.

RRTV zároveň informoval regulační úřad členského státu Evropské unie - Slovensko, že na Slovensku může být poskytován program TV Regina.

Regulátor na stejném zasedání udělil licenci společnosti Chello Central Europe pro program s názvem C8. Půjde o kanál, který bude přinášet pořady pro děti a mládež, filmy a seriály, sportovní pořady, dokumenty a relace o gastronomii a životním stylu se zaměřením na širokou veřejnost. Kanál bude vysílat v maďarštině a poskytován na maďarském trhu.C8 bude vysílat od 20:00 do druhé hodiny ranní.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zároveň informuje maďarského regulátora médií, že na jejím území může vysílat program C8 s českou licencí.

redakce

Vybrané články