Quantcast
TereBox T2

Discovery spouští nový kanál ID Xtra

| Tisk

logo Televizní síť Discovery Networks v regionu střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky (CEEMEA) oznamuje spuštění nového kanálu ID Xtra, který nabídne obsah vysoké kvality zaměřený na záhady a napětí. Nový kanál bude cílit především na ženy. Dostupný bude ve standardní kvalitě i HD od druhého čtvrtletí 2014. Informovala dnes o tom společnost Discovery.

Nový kanál ID Xtra nabídne poutavé příběhy ze života plné záhad, zpracované v moderním formátu. Atraktivní programová nabídka přinese napětí a dramata obyčejných lidí, kteří se vydali nesprávnou cestou.

Paul Welling, SVP, Head of Channels, Discovery Networks CEEMEA tento krok komentuje: „Poptávka stoupá a na trhu se nabízí nové příležitosti pro obsah zaměřený na záhady a napětí ze skutečného života, s jehož produkcí máme zkušenosti. Náš plán je proto ambiciózní – v roce 2014 uvést ID Xtra ve 105 zemích regionu CEEMEA. Řada našich největších poskytovatelů se již připojila. Vzhledem k tomu, že základním stavebním kamenem je drama, diváci zůstanou přikováni k obrazovkám a budou nás sledovat déle než jiné kanály. ID Xtra jim totiž nabídne bližší a hlubší pohled na nerozluštěné záhady.“

Trendy ve sledovanosti televize se mění a Discovery ví, že pro ID Xtra existuje solidní divácká základna. ID dlouhodobě překonává jiné kanály z hlediska průměrné doby sledování (AVT) v mnoha zemích světa včetně Holandska nebo Velké Británie, kde bylo vysílání v obdobném formátu zavedeno v minulém roce.

Nový kanál je zaměřený na zvídavého diváka a staví na globálních úspěších Discovery v tomto žánru. Od spuštění nového konceptu v USA v roce 2012 postupně program ID posílil z 50. místa na žebříčku kanálů pro ženy ve věku 25 - 54 let na 7. místo a vykazuje nejdelší nepřetržitou dobu sledovanosti ze všech kabelových i vysílaných televizních kanálů.

V Polsku zaznamenal kanál ID po spuštění loni v září nárůst tržního podílu o 338 % a stal se nejsledovanějším kanálem v žánru záhad a napětí. Celkově se stal druhým nejrychleji rostoucím kanálem v Polsku u žen ve věku 16 - 49 let, jeho sledovanost roste nepřetržitě 6 čtvrtletí v řadě a průměrná doba sledování dosahuje 51 minut, což je jeden z nejlepších výsledků mezi kabelovými a satelitními kanály.Žánr záhady a napětí je jedním z nejrychleji se rozvíjejících u placených televizních programů a Discovery se v této kategorii umisťuje na předních pozicích. Diváci se na ID Xtra mohou těšit na nové pořady s atraktivními tituly jako Poisoned Passions, Beauty Queen Murders, Secret Lives of Stepford Wives, A Crime To Remember and Redrum (česky Drom), kde je příběh stejně jako název vyprávěný pozpátku, tedy od vraždy k jejímu motivu.

Společnost Discovery Communications letos do obsahu investuje přes 1,5 miliardy USD, aby uspokojila diváckou poptávku, a v tomto trendu bude pokračovat. Její dynamický tvůrčí tým spouští ID Xtra s atraktivní programovou skladbou. Discovery zaznamenává bezkonkurenční úspěchy se zaváděním nových kanálů pro ženy. Po mezinárodní premiéře v roce 2011 se kanál TLC stal nejrychleji a nejvíce šířeným zábavním kanálem pro ženy na světě, čímž pro ID Xtra nastavil vysokou laťku.

redakce

Reklama
Vybrané články