Quantcast
Konference Radiokomunikace

Mňam TV startuje. Kde ji naladíme?

| Tisk

Na český televizní trh vstupuje další tématický kanál. V sobotu zahájí pravidelné vysílání kulinářská stanice Mňam TV. K dispozici budou přes pozemní vysílače, v kabelových, satelitních a IPTV sítích.

Svoji krátkou testovací promo smyčku spustila stanice Mňam TV již minulou neděli - 15.2.2015. Naladit si ji mohli diváci v dosahu pozemního multiplexu společnosti České Radiokomunikace (ČRa) - RS8 (Regionální síť 8). V dalších dnech postupně míří do nabídek dalších kabelových, satelitních a IPTV operátorů.

Jak naladit Mňam TV

Stanice od svého startu nebude k dispozici ve všech sítích a program bude nasazován postupně. Zda a případně kdy se program objeví u Vašeho poskytovatele televizních programů Vám sdělí právě Váš operátor.


obrázek

Pozemní vysílání

Diváci digitálního pozemního vysílání mohou novou stanici Mňam TV naladit jako první. Kanál je od 15.2.2015 v testu v RS8 (Regionální síť 8) provozovatele ČRa. Tato nová vysílací platforma pokrývá zhruba polovinu populace České republiky prostřednictvím 14 vysílačů v krajských městech. Ty pokrývají zejména krajské město, některé i blízké a široké okolí podle povolených výkonů a konfigurace jednotlivých vysílačů.

Zda můžete přijímat Mňam TV zcela zdarma z DVB-T zjistíte jednoduše. Stačí ověřit, zda přes klasickou pozemní anténu přijímáte tyto programy TV Noe, Sport 5, Slovak Sport TV2 či Óčko Expres. Právě tyto další 4 programy jsou součástí multiplexu RS8, který nově šíří i Mňam TV.

Pro sledování programu Mňam TV většinou postačí provést nové vyhledávání na frekvenci RS8, kterou přijímáte, event. provést automatické vyhledávání.

Satelitní vysílání

Diváci se satelitním kompletem naleznou stanici Mňam TV zatím jen v nabídce satelitní platformy Skylink. Stanice byla do satelitního multiplexu Skylink zařazena v pátek odpoledne do tzv. testovacího režimu, který neumožňuje individuální příjem. Během víkendu by měla stanice být k dispozici všem divákům Skylink s placenou nabídkou - konkrétně od balíčku Mini.

technické parametry:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,797 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2


modulace: 8PSK
CA systém: CryptoWorks + Irdeto

Kabelová televize

Mňam TV zamíří i do kabelových sítí. Od úterý 17.2.2015 je stanice přítomna v síti největšího tuzemského kabelového operátora UPC Česká republika a to s tarify Klasik a Komfort.

IPTV

Digitální televize O2 TV od společnosti O2 zařadí novou stanici Mňam TV do své nabídky s mírným zpožděním - až k 1.3.2015.

Mňam TV bude vysílat 24 hodiny denně. Vysílání bude složené zejména z vlastních pořadů o vaření a zdravém životním stylu. Na obrazovce se představí přední profesionálové z oboru, jako například Emanuele Ridi, Marcel Ihnačák, talentovaná food bloggerka se specializací na zdravé stravování Markéta Pavleje (blog Kitchenette), či moderátor Jan Rosák.

redakce

Reklama
Vybrané články