Jak naladit Barrandov Plus, novinku TV Barrandov

| Tisk

logo Společnost Barrandov Televizní studio dnes spouští nový tématický kanál Barrandov Plus. Jde o dvojkanál, který má oslovit širší skupinu diváků - ráno a odpoledne děti a od 20. hodiny do páté hodiny ranní pak dokumentární filmy, které poodhalí nejzajímavější místa a události světových dějin.

Kanál Barrandov Plus startuje dnes 16.5.2015 v 10:00 hodin s podtitulem "Poznejte nepoznané". Nejmladší diváci se mohou těšit na animované pohádky, které si získaly srdce dětí v Evropě i za oceánem - vysílání dnes zahajuje filmem Winx Club Movie, první z premiérové série animací o krásných vílách Winx. První vysílací den přinese večer také historické dokumenty a unikátní sondu do světa záhad a nevysvětlitelných jevů.

Barrandov Plus je v pořadí třetí televizní stanicí pod značkou Barrandova. Vedle hlavní stanice TV Barrandov, která odstartovala v lednu 2009, byla přesně před 4 týdny spuštěna filmová a seriálová stanice Kino Barrandov a dnes dětský a dokumentární program Barrandov Plus. Během léta provozovatel rozšíří svoji televizní skupinu o hudební televizi s názvem Barrandov Muzika. Skupinu Barrandov tak budou tvořit 4 televizní stanice.

Nová stanice Barrandov Plus je dostupná přes klasickou pozemní anténu v celoplošném multiplexu 3 provozovatele Czech Digital Group (CDG). Pokud přes digitální pozemní vysílání přijímáte Kino Barrandov, Prima Love či Prima ZOOM, naladíte i programovou novinku Barrandov Plus. Stačí provést nové vyhledávání.

Barrandov Plus je od svého komerčního startu dostupná i pro diváky satelitní platformy Skylink v rámci nejnižší programové nabídky DIGITAL. V době publikování zprávy byla v provozu zatím jen HD distribuce - Barrandov Plus HD, kterou mohou naladit majitelé modernějších set top boxů či televizorů s DVB-S2 tunerem. Stačí proladit kmitočet 12,363 GHz, jde o multiplex, který šíří mj. programy ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, Jednotka HD či Dvojka HD.

technické parametry:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,363 GHz
polarizace: vertikální
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

Barrandov Plus HD
service ID: 4909
video PID: 5019
audiop PIDy: 5029, 5119
CA systém: Irdeto (CAID 0D96, 0624)Ve stejném satelitním multiplexu vysílají také programy Barrandov HD a Kino Barrandov HD.

Stanice Barrandov Plus v SD rozlišení zatím nebyla spuštěna - patrně z technických důvodů.

Barrandov Plus naladí i diváci kabelové televize UPC Česká republika a později i O2TV.

Z kapacitních důvodů není Barrandov Plus v dalších satelitních platformách.

redakce