ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
TereBox T2

Funkce FastScan nově i v softwaru VTI po všechny přijímače VU+

| Tisk

Autorizovaný distributor satelitních přijímačů značky VU+ firma AB-COM, s.r.o. upozorňuje všechny uživatele satelitních přijímačů VU+ na novinku v posledním řídícím softwaru týmu VTI. Jedná se o funkci FastScan pro automatické rychlé vyhledávání programů satelitního operátora Skylink.

Uživatel již tak nemusí české a slovenské programy satelitního operátora Skylink ladit ručně a pak je mazat a přesouvat. Stačí si jen nainstalovat do svého VU+ přijímače poslední řídící software týmu VTI a to verzi 9.0.3. Samotná verze softwaru 9.0.3 není žádnou novinkou, ale tým VTI tuto verzi stále aktualizuje a jedna z posledních aktualizací umožňuje používat právě funkci Fastscan.


obrázek

▲ Obr č. 1 - VTI image v přijímači řady VU+, Hlavní menu

Aktualizaci uživatel provede online přímo z přijímače, stačí mít jen přijímač připojený k internetu.

Ve výchozím stavu je v softwaru VTI 9.0.3 automatická kontrola nových aktualizací vypnuta (dříve tomu bylo naopak). Jakmile si tuto automatickou kontrolu povolíte (Menu/VTI/Nastavení-systém), tak se vám objeví oznámení o nové aktualizaci přímo na obrazovce. V tomto menu nastavujete dvě položky, první „Zobrazit zprávu, pokud je aktualizace dostupná“ na „ano“ a položku „Automaticky vyhledat aktualizace po XX hodinách“, zde nastavíte např. 24. Tedy systém bude kontrolovat nové aktualizace každých 24 hodin.


obrázek

▲ Obr č. 2 - VTI image v přijímači řady VU+, Info lišta

Uživatel má možnost aktualizaci přijmout nebo ji odmítnout a provést aktualizaci následně ručně přes menu přijímače. To se provede přes modré tlačítko - Systémové nástroje/Aktualizace a potvrdíte zeleným tlačítkem.


obrázek

▲ Obr č. 3 - VTI image v přijímači řady VU+, Stažení pluginu FastScan

Uživatele starších verzí softwaru VTI než je 9.0.1 musí přijímač aktualizovat na verzi 9.0.3 ručně přes USB Flash disk, na který si nahrají image pro svůj přijímač, který je k dispozici zde. Přístup na stránky týmu VTI je podmíněn registrací uživatele.


obrázek

▲ Obr č. 4 - VTI image v přijímači řady VU+, Konfigurace tunerů a kanálů

Poté provedou aktualizace softwaru VTI 9.0.3 přímo z menu přijímače – přes modré tlačítko - Systémové nástroje/Aktualizace a potvrdíte zeleným tlačítkem. To musíte povinně udělat, jinak by byl plugin FastScan nefunkční!

Poté si nainstalujete plugin FastScan. To se provede přes modré tlačítko – Správa software - Systémové moduly a v těchto modulech si naleznete modul Fastscan. Instalaci modulu provedete postupným stisknutím tlačítek zelené - žluté – zelené. Poté je vhodné restartovat Enigmu 2: Menu - Vypnutí/Restart - Restart Enigma.


obrázek

▲ Obr č. 5 - VTI image v přijímači řady VU+, Nabídka FastScan

Modul FastScanu se pak objeví v menu přijímače jako nová položka při vyhledávání nových programů. Samozřejmé můžete programy nadále ladit ručně, tato nabídka není nainstalovaným pluginem FastScan nijak ovlivněna.

Když si FastScan z menu vyhledávání programů pustíte, objeví se vám jednoduchá tabulka s několika položkami. V první položce volíte satelitního operátora. Zákazníci z České republiky volí operátora „Skylink Czech Republic“ a zákazníci ze Slovenska zase operátora „Skylink Slovak Republic“. Je zde k dispozici celá řada dalších zahraničních satelitních operátorů.


obrázek

▲ Obr č. 6 - VTI image v přijímači řady VU+, Favoritní listy

Druhá položka „HD List“ necháte na hodnotu „ano“ (on ani žádný jiný seznam bez HD neexistuje). Třetí položka „Use fastcan channel names“ znamená, zda chcete, aby názvy programů byly pojmenovány tak, jak jsou vysílány ve FastScan tabulce. Např. všechny Skylink Ready přístroje automaticky přijímají tabulku FastScan tak jak je vysílána, tedy včetně názvů programů. Doporučuji nechat na hodnotu „ano“.

Poslední položka je velmi důležitá a je nazvaná „Enable auto fast scan“, pokud zvolíte ano, bude se vám tabulka programů FastScan automaticky aktualizovat. Takto naladěné programy pomocí funkce FastScan se objeví ve zvláštním v nově vytvořeném favoritním seznamu přijímače, který je pojmenován jako „Skylink Czech Republic“ nebo „Skylink Slovak Republic“.


obrázek

▲ Obr č. 7 - VTI image v přijímači řady VU+, Seznam programů tabulky FastScan

Za zmínku ještě určitě stojí i snížení cen některých přijímačů značky VU+ a to včetně vlajkové lodi VU+ Solo 4K.

Aktuální nabídku satelitních přijímačů VU+ včetně doporučených MO cen vidíte na webu distributora firmy AB-COM, s.r.o. zde:

Nabídka pro české zákazníky

VU+ Solo 4K
VU+ Duo 2
VU+ Solo 2
VU+ Solo SE V2
VU+ ZeroNabídka pro slovenské zákazníky

VU+ Solo 4K
VU+ Duo 2
VU+ Solo 2
VU+ Solo SE V2
VU+ Zero

PR článek
AB-COM, s.r.o.

Reklama
Vybrané články