Nickelodeon, Óčko Star a Óčko Expres s licencemi

| Tisk

logo Dětský kanál Nickelodeon a hudební televize Óčko Star a Óčko Expres mají licence potřebné k šíření programů prostřednictvím satelitu, resp. přes zvláštní přenosové systémy - internet.

Český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém posledním zasedání rozhodla o udělení licence pražské společnosti MTV Networks s.r.o. pro šíření dětského programu Nickelodeon prostřednictvím satelitu. Licence platí 12 let.

Licence umožňuje šířit program Nickelodeon na území České republiky, Slovenské republiky, Bulharska, Estonska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Rumunska, Srbska, Slovinska a Turecka. Hlavním jazykem vysílání bude angličtina. Vysílat bude 24 hodiny denně.

Rada zároveň informuje členské státy Evropské unie, tj. Slovenska, Bulharska, Estonska, Maďarska, Rumunska a Slovinska, že v jejich zemi se může vysílat dětský kanál Nickelodeon s českou licencí.

Podle licenčních podmínek je Nickelodeon dětský program zaměřený na americké animované a hrané seriály.Na pátém zasedání RRTV byly také uděleny dvě licence společnosti Stanice O, a.s. pro šíření hudebních programů Óčko Star a Óčko Expres prostřednictvím zvláštních přenosových systémů - internetu. Obě licence platí 12 let.

Óčko Star a Óčko Expres se mohou přes internet poskytovat jen na území České republiky.

redakce