TereBox T2

TV Prima může spustit nový kanál Prima KRIMI

| Tisk

logo Na českém trhu může fungovat další tématický lineární kanál. Televizní skupina Prima získala licenci pro šíření programu Prima KRIMI. Stanice se může objevit na satelitu, v pozemním multiplexu a na internetu.

Český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém posledním čtvrtém zasedání konaném 20. února 2018 rozhodl o udělení tří licencí společnosti FTV Prima, s.r.o., provozovateli televizní skupiny Prima. Všechny tři licence byly uděleny na program Prima KRIMI pro satelitní, terestrické a internetové vysílání.

Podle licenčních podmínek půjde o tématický program zaměřený na dramatickou tvorbu, zejména mimoevropské provenience. V programu se zejména objeví seriály, filmy a různé formáty reality show, což jsou formáty, které se objevují ve vysílání stanice Prima LOVE a dříve i na filmovém programu Prima MAX.

Licence umožňuje program Prima KRIMI šířit pouze na území České republiky. Stanice má vysílat 18 až 24 hodiny programu denně.

Prima o nové licence pro Prima KRIMI požádala přes měsícem 17. ledna 2018. V žádosti uváděla pracovní název stanice Prima 8, což označuje v pořadí osmý kanál v televizní skupině Prima.Televizní skupinu Prima dnes tvoří hlavní program TV Prima, mužský Prima COOL, krimi program Prima LOVE, filmový Prima MAX a dokumentární Prima ZOOM. Dále provozovatel poskytuje časově posunutou verzi hlavní stanice Prima +1 a divákům na Slovensku mezinárodní verzi Prima PLUS. Prima propůjčuje svoji značku stanici Prima Comedy Central. Tento program ale provozuje společnost Viacom International Media Networks (VIMN).

Zatím není jasné, zda bude od svého spuštění kanál Prima KRIMI dostupný na všech typech distribučních platforem. S provozovatelem česko-slovenské satelitní platformy Skylink televizní skupina Prima vyjednává ohledně přidání programu do nabídky. Zatím není jasné, zda se s Primou M7 Group dohodne. Prima jedná i s dalšími operátory.

redakce

Vybrané články