TV Nova a Markíza opět uspěly u soudu

| Tisk

Česká komerční televizní skupina Nova a sesterská slovenská Markíza uspěly s dalšími návrhy na vydání předběžných opatření proti společnosti M7 Group, která na českém a slovenském trhu provozuje satelitní platformu Skylink.

Okresní soud v Bratislavě dal za pravdu ve věci nelegální distribuce programů TV Nova a Markíza. Soud vydal dvě předběžná opatření proti M7 Group ve věci neoprávněného šíření FTA stanic TV Nova na Slovensku a programů TV Markíza v Česku.

Stejně jako v případě Městského soudu v Praze rozhodl Okresní soud v Bratislavě, že je společnost M7 Group povinna zablokovat přístup k televizním programům TV Nova u dekódovacích karet umožňujících uživatelům přístup k obsahovým službám platformy Skylink na Slovensku. M7 Group současně nesmí na Slovensku nabízet a prodávat dekódovací karty umožňující přístup k volně šířeným stanicím skupiny TV Nova.

Obdobně zní další předběžné opatření, které společnosti M7 Group ukládá povinnost zablokovat přístup k televizním programům TV Markíza u dekódovacích karet pro Českou republiku. M7 Group současně nesmí v České republice nabízet a prodávat dekódovací karty umožňující přístup k volně šířeným stanicím skupiny TV Markíza.

Také slovenský soud svými rozhodnutími zakázal Skylinku neoprávněné šíření a zpřístupňování našich kanálů v zahraničí. Je logické, že pokud by k takovému protiprávnímu jednání nadále docházelo, budeme tento zákaz důsledně vymáhat,“ uvedl Štěpán Peichl, ředitel právní sekce TV Nova.Vedle TV Nova a TV Markíza uspěla u soudu s předběžným opatřením proti M7 Group i česká komerční TV Prima. Soud zakázal ilegální distribuci programů skupiny Prima na území Slovenska. Na území Slovenska se může vysílat jen program Prima PLUS, který má vysílací práva pro šíření na Slovensku. Podobně i Nova International. V Česku se může nelegálně šířit program Markíza International.

Předběžná opatření byly reakcí na krok operátora platformy Skylink, který začátkem června přišel s novinkou - umožnil na jedné dekódovací kartě aktivaci české i slovenské nabídky. Majitel Skylinku nedávno přestal tuto službu poskytovat. V současné době je tedy možné na jedné kartě Skylink zaktivovat českou nebo slovenskou nabídku. Nikoliv obě.

redakce