Kde hledat fotbalové ligy s jarním startem?

| Tisk

V nadcházejících dnech startují nebo pokračují některé zahraniční fotbalové ligy jarní částí. Řada z nich bude dostupná i pro diváky v České republice a na Slovensku. Na kterých programech je bude možné sledovat?

Již dnes 23.2.2019 startuje nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž "Premjer-liha" (Premier Liga). Přímé přenosy divákům v Česku a na Slovensku bude přinášet provozovatel sportovních kanálů Arena Sport.

Jarní 19. kolo Premjer-liha bude na Arena Sport 1 dnes ve 13:00 hodin odstartováno přenosem zápasu týmů Mariupol - Olimpik Donetsk. Kdo se stane mistrem, vítězem ukrajinské fotbalové soutěže, bude známo již 25. května 2019.

Po zimní přestávce bude pokračovat také nejvyšší ruská fotbalová Premier League. Její 19. kolo bude odstartováno v pátek 1.3.2019 utkáním týmů Orenburg - Anzhi. Doposud není známo, zda bude tato liga vysílána na některém programu, který se vysílá na území Česka a Slovenska.

Ve stejný den, tj. 1. března 2019, začíná také čínská Super liga. První utkání z čínské fotbalové ligy přinese svým divákům Arena Sport 1 o den později, v sobotu 2. března 2019 ve 13:00 hodin. Své síly poměří týmy Shenzhen a Hebei. Každý víkend se diváci Arena Sport mohou těšit na dva zápasy.

Přenosy z čínské Super ligy vysílá Arena Sport od loňského července. Tato nejvyšší fotbalová soutěž má 16 týmů, více než 400 fotbalistů a sledují ji miliony diváků po celém světě. V Číně začíná soutěž na jaře, nikoliv na podzim, jako většina evropských lig. V létě nemá žádnou přestávku.

Příští sobotu startuje také zámořská fotbalová liga - MLS (Major League Soccer). Na amerických trávnících se budou pohybovat superstar jako Wayne Rooney, David Vila, Zlatan Ibrahimovič nebo Ashley Cole. Přímé přenosy bude přinášet Nova Sport 2, která z každého kola nabídne až 5 zápasů.

Prvním přenosem z MLS na Nova Sport 2 bude utkání Vancouver Whitecaps FC - Minnesota United FC, které se bude vysílat pět minut po půlnoci.Další fotbalové ligy jsou v plném proudu. Pro připomenutí uvádíme tabulku, kde je možné jednotlivé ligy sledovat.

LigaArena SportDigi SportSport 1, 2Nova sportO2 TVČT sportDvojkaOrange SportSeznam TVněmecké
regionální
AnglieX*
Anglie 2X
Anglie 2X
FrancieX
Francie 2X
NěmeckoX*
Německo 2X
Německo 3X
SlovenskoXX
ČeskoXXX
ŠpanělskoX*
ItálieX*
NizozemíX
PortugalskoX
SkotskoX
RakouskoX
ŠvýcarskoX
ArgentinaX
▲ Tabulka č. 1 - Fotbalové ligy na TV stanicích

Poznámka k tabulkce: * Seznam.cz TV vysílá jeden zápas měsíčně

článek vzniknul ve spolupráci s webem Sportslive.sk.

redakce