VTi 14.0 pro přijímače VU+ a s podporou modelu Vu+ Duo 4K

| Tisk

Pro populární multimediální set top boxy Vu+ vyšla nová verze image VTi. Nese označení VTI 14.0.00. Hlavní novinkou je podpora nového modelu Vu+ Duo 4K, který se na trhu objeví v následujících dnech.

Po roce se uživatelé přijímačů Vu+ dočkali nové verze oblíbené distribuce VTi. Nové image s pořadovým číslem 14 přináší podporu pro stejné modely jako předchozí 13. edice - tedy pro Vu+ Duo2, Vu+ Solo2, Vu+ Solo 4K, Vu+ Solo SE, Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Uno 4K, Vu+ Uno 4K SE, Vu+ Zero a Vu+ Zero 4K. Vedle těchto devíti modelů Vu+ nově VTi podporuje i nejnovější přijímač, který se objeví ještě na předvánočním trhu - Vu+ Duo 4K.


obrázek

▲ Obr č. 1 - VTi 14 nově podporuje i VU+ DUO 4K (foto: dovozce)

Nové VTi 14 podporuje nový MTSIF dual DVB-T2 tuner (pouze Uno4K, Uno 4K SE a Ultimo 4K), vylepšuje funkčnost HbbTV aplikací platformy Pantelio, zaktualizován je prohlížeč Chromium a plugin YouTubeTV na nejnovější verzi. Rozhraní pro streamovací služby Gstreamer zůstává i s příchodem nového VTi ve verzi 1.14.2. Verze linuxového jádra v jednotlivých modelech Vu+ zůstala zachována.

Kernel: 4.1.20 (Uno 4K SE, Zero 4K)
Kernel: 4.1.45 (Duo 4K)
Kernel: 3.14.28 (Solo 4K, Uno 4K, Ultimo 4K)
Kernel: 3.13.5 (Solo², Duo², Solo SE, Zero)
Kernel: 3.9.6 (Duo, Solo, Uno, Ultimo)
Gstreamer: 1.14.2
HbbTV-Browser: Opera (Solo², Duo², Solo SE, Zero)
HbbTV-Browser: WebKit (Solo 4K, Uno 4K, Ultimo 4K, Uno 4K SE, Zero 4K, Duo 4K)

VTi 14.0 vylepšuje dekódování programů přes CI rozhraní, opravuje duplikované EPG události, vylepšuje startovacího průvodce a mění se základní skin a font.Nové image VTi 14 je nadále multijazyčné - s uživatelem může komunikovat česky ale i anglicky, německy, nizozemsky, italsky, turecky, dánsky, polsky, rusky, ukrajinsky, arabsky, francouzsky, švédsky, portugalsky, řecky, bulharsky a maďarsky. VTi i v nové verzi podporuje čtečku karet s čipsetem FTDI, MovieList s rozšířenými funkcemi ale také i možnost nahrávání zakódovaného vysílání s možností pozdějšího dekódování ve standby módu - tato funkce je dostupná u modelů Solo 4K, Uno 4K, Uno4K SE, Ultimo 4K a Zero 4K.

Jak zaktualizovat image VTi na 14.0

Uživatelé některého z devíti Vu+ modelů, které jsou uvedeny v úvodu článku, mohou velmi jednoduše přejít z VTi 13.0.X na poslední verzi VTi 14.0.X formou online aktualizace, kterou je možné spustit z menu přijímače - Modré tlačítko - Systémové informace - Aktualizace - (zelené tlačítko) Aktualizovat. V následujícím kroku dojde ke stažení všech potřebných knihoven a k jejich instalaci, která může trvat několik minut. Během aktualizace VTi se nedoporučuje vypínat přijímač a jen vyčkat na restart přijímače s nově nainstalovaným image VTi.

Zkušenější uživatelé mohou provést novou instalaci po stažení kompletního image z internetu a následného uploadu do přijímače přes USB flash disk.

Ať už provedete online aktualizaci nebo novou, vřele se doporučuje provést zálohu stávajícího používaného image (Modré tlačítko - Záloha software - Zazálohovat image). V případě nepovedené instalace je pak možné se rychle vrátit do původního prostředí.

redakce