Quantcast

Licence pro Prima KRIMI +1, Prima MAX +1 a Naživo

| Tisk

Na českém televizním trhu mohou fungovat nové programové služby - Televize Naživo, Prima MAX +1 a Prima KRIMI +1. Všechny tyto stanice získaly příslušné vysílací licence. Rozhodl o nich český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém posledním 18. zasedání konaném 10. a 18. listopadu 2020.

logo

Prima MAX +1 a Prima KRIMI +1

Společnost FTV Prima získala 4 nové vysílací licence - dvě pro program Prima MAX +1 a zbylé dvě pro stanici Prima KRIMI +1. Licence platí 12 let pro šíření programových služeb prostřednictvím pozemních vysílačů a satelitu.

ČTĚTE TAKÉ:
* Bude Prima +3 a Prima +7?

Prima KRIMI +1 a Prima MAX +1 jsou programy Prima KRIMI a Prima MAX s hodinovým časovým posunem. Půjde v pořadí o druhý a třetí stanici společnosti FTV Prima s tímto posunem. Koncem roku 2016 spustila ve verzi +1 svůj hlavní kanál Prima.

Prima MAX +1 je tématický program zaměřený na dramatickou tvorbu zejména mimoevropské, zejména severoamerické provenience. Stanice vysílá především filmy, seriály a různé formáty reality show. Vysílat může 15 až 24 hodin denně v češtině.

logo Stanice Prima KRIMI +1 je tématická stanice zaměřená na dramatickou tvorbu především mimoevropské provenience - seriály, filmy, různé formáty reality show. Podle licence může vysílat 18 až 24 hodiny denně v českém jazyce.

Televizní skupina Prima aktuálně provozuje plnoformátový kanál Prima, mužský Prima COOL, ženský Prima LOVE, krimi kanál Prima KRIMI, filmový Prima MAX, dokumentární Prima ZOOM, zpravodajský kanál CNN Prima NEWS, časově posunutou verzi Prima +1 a na Slovensku stanici Prima PLUS. Svůj brand propůjčuje stanici Prima Comedy Central, kterou provozuje společnost ViacomCBS.

Televize Naživo

Rada udělila také vysílací licenci pro zbrusu nový projekt - Televize Naživo. O licenci požádala právnická osoba Kanál Naživo s.r.o. Podle licence se bude jednat o stanici zaměřenou na živé přenosy a záznamy divadelních představení a uměleckých vystoupení, pořady s kulturní tématikou, dětské pořady - pohádky a pořady s kulturní tématikou, vzdělávací pořady s kulturní tématikou, slow TV s kulturní tématikou. Vysílat bude 24 hodiny denně v českém jazyce na území České republiky.

Televize Naživo bude vysílat prostřednictvím pozemních vysílačů. Licence je platná 12 let.Polar 2

RRTV udělila také licenci společnosti POLAR televize Ostrava, s.r.o. k provozování televizního vysílání prostřednictvím zvláštních přenosových systémů (internetu) pro program s názvem POLAR 2.

Polar 2 bude regionální informační program vysílaný 24 hodiny denně na území České republiky.

Stanice bude šířena prostřednictvím internetu - na internetových stránkách www.polar.cz a také v rámci HbbTV aplikace stanice Polar v pozemním vysílání (DVB-T2 multiplex 24).

Licence pro stanici Polar 2 platí 12 let.

redakce

Reklama
Vybrané články