Quantcast

Barrandov News skončí koncem listopadu

| Tisk

logo Na českém televizním trhu se chystá další významná změna, která se bude tentokrát týkat televizní skupiny Barrandov. Na konci tohoto měsíce skončí stanice Barrandov News. Patrně bez náhrady.

Konec Barrandov News potvrdil webu parabola.cz provozovatel stanice. Posledním vysílacím dnem Barrandov News bude neděle 29. listopadu 2020.

Stanici Barrandov News provozuje společnost Barrandov Muzika na základě licence udělené v srpnu 2015. Program se původně jmenoval podle názvu společnosti - tedy Barrandov Muzika. Vysílání bylo spuštěno 5. září 2015 a zaměřilo se na rozmanité hudební žánry, včetně lidové hudby.

logo Hudební televize Barrandov Muzika dostatečně neoslovila diváky a provozovatel se rozhodl k 1.1.2017 program přejmenovat na Barrandov Family, který se od uvedeného data vysílal na území bývalé federace - tedy nejenom v České republice ale i na Slovensku. V pozemním vysílání na pozici po vypnutém programu TV Markíza.

Barrandov Family vysílal výhradně pořady vlastní produkce - zprávy, zábavu a seriály. Ani tento program nebyl úspěšný a v polovině roku 2018 skončil na Slovensku. V Česku proběhl restart - ve vysílání se objevily seriály a filmy zahraniční produkce.

V červnu 2018 provozovatel získal zelenou od regulátora RRTV k přejmenování stanice Barrandov Family na stávající název Barrandov News. Ačkoliv podle názvu by divák očekával zpravodajsko-informační televizi, vysílání se zaměřilo na reprízy pořadů vlastní tvorby ať už aktuální, tak i archívní. V nočním čase vysílá Barrandov News pásmo klipů, jak stanovují podmínky licence.

ČTĚTE TAKÉ:
* Barrandov News vysílá více hudebních klipů
* Změny v PS12: Start Prima +1, test CNN Prima News, konec Barrandov News
* RRTV: Barrandov News vysílá málo hudby
* Šlágr 2 má satelitní licenci. Barrandov Family se může přejmenovat na Barrandov News
* Rada zkoumá, zda Barrandov News vysílá hudební pořady
* Start Barrandov News překonal ve sledovanosti Barrandov Family
* Barrandov Family rebrandována na Barrandov News
* Barrandov Family končí v bezplatném DVB-T na Slovensku
* Barrandov Family od 1.1.2017 ve slovenském DVB-T
* Barrandov Muzika se změní na Barrandov Family
* Barrandov Muzika představila TV program
* Barrandov Muzika odstartuje v sobotu 5.9. v 10:00 hodinStanice Barrandov News byla pro některé domácnosti dostupná zdarma v klasickém pozemním vysílání v rámci DVB-T sítě RS8. Tato regionální vysílací platforma ukončila na konci října svůj provoz a diváci tak přišli o jediný možný způsob volného příjmu stanice. Program Barrandov News není v žádné satelitní DTH platformě, je k dispozici u některých poskytovatelů televizních služeb přes kabel či internet.

Televizní skupinu Barrandov budou od prosince tvořit tři lineární kanály - TV Barrandov, Kino Barrandov a Barrandov Krimi.

Připomeňme, že na konci roku ukončí provoz také tématické placené kanály americké skupiny Discovery - konkrétně Discovery Showcase HD, Discovery World a Fine Living.

StaniceÚzemní rozsahDatum ukončení vysílání
Barrandov NewsČR29.11.2020
Discovery Showcase HDČR, SR, ...31.12.2020
Discovery Worldmimo ČR a SR31.12.2020
Fine LivingEMEA31.12.2020

▲ Tabulka č. 1 - Ukončení provozu stanic

redakce

Reklama
Vybrané články