Quantcast

Nové modely ID Digital F-42 a CI-44

| Tisk

ID DigitalVýrobce receiverů ID Digital, sesterské firmy Humax, uvádí průběžně na trh nové generace set top boxů pro příjem nekódovaných programů, ale také modely se sloty Common Interface (CI) pro vložení libovolného modulu.

Na trhu se v nejbližší době objeví postupně hned čtyři nové modely ID Digital: F-42 ECONO plus, F-42 SENSOR plus, CI-44 ECONO plus a CI-44 SENSOR plus. Většina parametrů je u všech čtyř modelů shodná, liší se pouze v několika 'detailech'. Pojďme si proto představit všechny modely najednou.

Výrobce ID Digital si dal na nových modelech dizajnově záležet. Všechny čtyři modely mají jednotný, velmi povedený vzhled. Přijímače ve stříbrném provedení mají na předním panelu 4 tlačítka (standby, 2 pro přepínání programů a TV/Radio). Uprostřed panelu je (na rozdíl od předchozích modelů) zelený 4 číslicový 7 segmentový displej. U modelů CI-44 je vpravo pod předním krytem 1 volný slot pro vložení libovolného modulu s kartou (např. Cryptowors - pro příjem českých a slovenských programů ze satelitu).

Zadní panel je u modelů F-42 Sensor plus a CI-44 Sensor plus vybaven LNB vstupem a prosmyčkovaným výstupem pro připojení dalšího analogového či digitálního přijímače, je zde i komunikační sériové rozhraní RS-232 pro aktualizaci firmware či settingu, 3 zásuvky cinch (2x audio L+R, 1x video) a vstup/výstup pro terestrickou anténu.

Zadní panel je u modelů Econo plus (F-42 a CI-44) odlišný: je zde vstup pro LNB, interface RS-232, 2 zásuvky SCART a 2 zásuvky audio cinch (L+R). Chybí zde prosmyčkovaný výstup pro LNB a modulátor.

ID DigitalVšechny 4 modely jsou určeny pro příjem volných ( FTA) programů, u modelů CI-44 je možné navíc vložit do jednoho slotu libovolný modul s kartou a přijímat další i zakódované programy. Set top boxy umožňují přijímat MCPC, tak i SCPC signály v symbolových rychlostech 1 ~ 45 Ms/s a to jak z Ku pásma, tak i z C pásma. Webová stránka ID Digital (www.iddigital.com) ani u jednoho modelu neuvádí, kolik je možné do přijímače uložit programů.

Menu modelů je opět ve více jazycích - mj. v angličtině, němčině, francouzštině, arabštině či ruštině a v několika dalších jazycích, které jsou do firmwaru implementovány podle potřeb jednotlivých trhů.Všechny modely podporují DiSEqC ve verzích 1.0 a 1.2, zatím chybí stále oblíbenější podpora USALS. Přijímače dále podporují příjem teletextu vložený ve VBI, v sw nechybí programový průvodce (EPG). Nový firmware je možné stahovat přímo ze satelitu, odpadají tak problémy s přenosem firmware pomocí souborů z internetu. I tento způsob aktualizace je nadále k dipozici.

Ve standby odebírají modely F-42 méně jak 10W, v provozu pak maximálně 26W, u modelů CI-44 je to 12, resp. 29W.

ZÁVĚR
Korejský výrobce set top boxů ID Digital uvede na trh nové modely pro příjem jen volných programů (F-42) a také modely s jedním slotem CI (CI-44). Jedná se o výrobky sesterské firmy Humax, která si získala přízeň i u našich diváků. ID Digital se zatím zaměřuje na méně náročné diváky, kterým postačí omezené možnosti příjmu kódovaných kanálů (pouze max jeden slot CI). Podle našich informací od českých prodejců jsou přístroje ID Digital v praxi po roce a půl zatím takřka bezporuchové, s dobrou sw podporou. Velkou výhodou je možnost použití settingů určených pro přístroje Humax. Nevýhodou je chybějící čeština v menu některých modelů.

redakce
Parabola.cz


Reklama
Vybrané články