Quantcast

Jaký setting a editor pro přijímač Humax?

| Tisk

Humax F2Korejský výrobce receiverů Humax uvedl v letošním roce na trh novou modelou řadu osvědčené značky digitálních receiverů Humax. Na trhu se tak v současné době 'setkávají' dvě generace přijímačů Humax - tedy řada 5nnn a Fox/F1 na straně jedné a 8nnn a F2 na straně druhé.

Ponechme stranou, zda si pořídit receiver Humax z nové modelové řady či osvědčené starší řady. Jaké mají vlastnosti a možnosti jednotlivé řady jste se již mohli dozvědět z dřívějších článků. Pojďme se tentokrát věnovat možnostem použití settingu v Humaxech.

Co to je setting? Setting je soubor s nainstalovanými TV a R programy z určitých družic. Součástí settingu jsou v některých případech i informace o nastavení (jazyk menu, času, A/V kanálu a další). Toto nastavení publikují na různých webovských stránkách fanoušci satelitního přijmu. Velmi jednoduchým způsobem můžeme 'prázdný' receiver zaplnit TV a R programy, které můžeme přijímat nejen z jedné družice.

Pro přenos settingu je zapotřebí setting editor (několik jich naleznete v sekci 'Software'), počítač a null modem kabel. Podrobný a přesný popis přenosu settingu z a do přijímače můžete nalézt v sekci 'Návody'.

Nová modelová řada Humax přináší řadu zajímavých receiverů, bezesporu k nejzajímavějším patří hard diskové receivery. Problémem celé nové modelové řady je zatím malá podpora ze strany nejen výrobce Humax ale i fanoušků, kteří hledají použitelný setting editor pro nový model. V současné době jsou pro nové modely k dispozici zatím jen editory od výrobce. Horší je situace se settingy. Situaci s malou dostupností settingů pro nové Humaxy dále komplikuje i několik různých sub-řad, takže pro novou řadu Humaxů existují, podle stránek výrobce Humax, tři různé verze setting editorů ale i také settingů. Celý problém se settingy pro Humax popisuje naše přehledná tabulka (viz link níže).Tabulka nemusí být úplně přesná. Informace pro uvedenou tabulku byly čerpány ze stránek výrobce Humax. Našlo se však ale i 'neoficiální' využití settingů Humax OAK pro první generaci receiverů ID Digital (řada 10, 20). Možná naleznete ještě některé další kombinace s využitím settingu v jiné sub-řadě Humax, než je v tabulce, proto uvítáme Vaše zkušenosti.

redakce
Parabola.cz


Reklama
Vybrané články