Quantcast

Konec prodeje karet Solus na ITV, Channel 4 a Five

| redakce | tiskobrázek k článku: Konec prodeje karet Solus na ITV, Channel 4 a Five

Ve Velké Británii byl k 31.1.2004 ukončen prodej dekódovacích karet Solus pro příjem britských programů ITV1, Channel 4 a Five. Přístupová karta Solus byla za jednorázový poplatek 23,50 liber a byla funkční 2 roky. Diváci, kteří nechtěli si předplácet jakoukoliv nabídku placené satelitní televize Sky měli tak jedinou, jak přijímat populární britské komerční programy. Pro příjem byl ale zapotřebí receiver s dekodérem Videoguard.

Divák ve Velké Británii tak vedle uvedených programů mohl ze satelitu přijímat i programy veřejnoprávní televize BBC, která se rozhodla koncem května loňského roku neprodloužit kontrakt s BSkyB, na užívání kódovacího systému Videoguard. Vzhledem k tomu, že BBC nemá vysílací práva pro celou Evropu, byly v létě programy přesunuty z evropských satelitů Astra 2A/2B na sousední družici Astra 2D (též 28.2°E), která signálem pokrývá britské ostrovy a částečně i západní Evropu. Volné vysílání BBC pokračuje...

Provozovatelé stanic ITV1, Channel 4 a Five se rozhodli na dalším používání kódovacího systému Videoguard. Diváci, kteří nemají zájem o předplatné Sky mohou zmíněné programy přijímat již jen z pozemního terestrického analogového či digitálního signálu (Freeview) (satkurier.pl).

Reklama
Vybrané články