CryptoBox 800 UHD

Proglas vysílá digitálně v DAB

| redakce | tisk

Radio Proglas vysílá digitálně od září 2011, kdy je poslech DABu dostupný pro 30 % posluchačů ČR. Proglas vysílá v klasickém DAB s 64 kbits.

V Praze, Příbrami, Brně a na Ostravsku jsou šířeny také okruhy Českého rozhlasu: stanice Rádio Wave, ČRo Leonardo, ČRo D-dur, ČRo 3 - Vltava, ČRo Brno, ČRo Rádio Česko, ČRo2 Praha a komerční stanice Gama Rádio.

Proglas zahájil také prodej DAB přijímačů britského výrobce Pure. Všechny nabízené modely umí přijímat i stávající analogové vysílání. Citlivost pro DAB i FM příjem je nadprůměrná. Aktuální nabídku přijímačů naleznete v e-shopu Proglasu: http://www.proglas.cz/digitalni-prijem.html nebo si můžete dabový přijímač vypůjčit ve studiích Proglasu v Praze, Brně a Ostravě. Členové Klubu přátel zcela zdarma, ostatní na vratnou kauci 2000 Kč.

Společnost TELEKO, s.r.o., která jako první v České republice zahájila pravidelné vysílání zemského digitálního rozhlasu DAB, zprovoznila v říjnu nové žánrové zahraniční stanice. Jedná se o informační program Radio Vaticana, hitovou komerční stanici RTL 102.5 a čistě hudební programy RTL Classic, RTL Groove a RTL Italian Style.