Dánsko: Zahájeny testy v DVB-T2 Lite
| redakce | tiskSpolečnost Open Channel jako jedna z prvních v Evropě zahájila v roce 2010 testy další generace digitálního terestrického TV standardu - DVB-T2. Open Channel přichází s další generací mobilní TV založené na novém standardu DVB-T2 Lite.
Služba je nyní v provozu na K39 v Kodani.
Open Channel v loňském roce získala licenci pro DVB-T2 Lite od tamního regulátora Radio TV Board pro K39 (také známý jako MUXKBH-2) pro okolí města Kodaň platnou od ledna 2012 pro následující tři roky. Multiplex pracuje s ERP 2kW na K39 s vertikální polarizací ve výšce 100 metrů od TDC věže v Borups Alle. Signál může přijímat více než 700 tisíc domácností.
Pro srovnání: multiplex ve standardu DVB-H může dosáhnout kapacity 10 až 13 Mbit/s, jeho konkurent DVB-T2 Lite zhruba dvojnásobnou - 20 až 25 Mbit/s.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (1/10)
20:20 Policie Modrava II (2)
20:15 Polabí (78)
20:10 Případ pro zvláštní skupinu (1)
20:05 Policie Delta
20:30 Astrid a Raphaëlle II
20:10 Tajomstvá a špióni: Nukleárna hra (3/3)
20:30 Kukučka (3)
20:20 Dvě tváře světa