Vynesení SES 5 naplánováno na 5. června
| redakce | tiskNosná raketa Proton s blokem Breeze M s telekomunikačním satelitem SES 5 podle předběžných plánů odstartuje 5. června 2012. Řekl RIA Novosti zdroj z kosmického průmyslu.
SES 5 je družice pro satelitního operátora SES zhotovená americkou společností Space Systems Loral.
SES 5 bude hybridní satelit - v C pásmu bude mít k dispozici 24 transpondérů a v Ku pásmu 36 transpondérů. Kapacita v C pásmu bude sloužit pro přenos video obsahu v Africe, Evropě a východní části Jižní Ameriky. Transpondéry v Ku pásmu poskytnou kapacitu pro severní Evropu, pobaltské země a jižní Afriku.
Družice SES 5 bude pracovat na pozici 4,8°E, kde slouží Astra 4A (dříve Sirius 4).
Připomeňme, že Proton v polovině února vynesl jeden satelit pro SES - SES 4.
zdroj: telesat-news.net
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Vyprávěj
20:00 Policajt
20:20 Slunce, seno a pár facek
20:15 Máme rádi Česko
20:10 Návštěvníci: Cesta do Ameriky
20:05 Vítejte ve světě Andrého Rieu II (4, 5)
20:30 Slovenka roka
20:10 Família
20:30 Kukučka (5)
20:20 Hra o královnu