Quantcast

Lukáš Konečný vs. Zaurbek Bajsangurov na FANDOVI a VOYO.cz

| redakce | tisk

V sobotu 6. října 2012 se možná budou přepisovat dějiny profesionálního boxu. Lukáš Konečný má šanci stát se prvním českým profesionálním mistrem světa. O pás WBO v lehké střední váze se v Kyjevě střetne s ruským boxerem Zaurbekem Bajsangurovem.

Zápas mohou diváci sledovat v přímém přenosu na FANDOVI a VOYO.cz od 20:00. Ke komentátorskému stolu přisedne český boxer Ondřej Pála, který má zkušenosti s komentováním na Nově a bere ho jako příjemnou povinnost.

Očekává se urputná bitva. Lukáš moc dobře ví, že pokud bude utkání vyrovnané, titul nezíská. Už je poučen z jeho předchozího souboje o titul WBO, ve kterém v roce 2008 prohrál na body se Sergejem Dzinzirukem, přestože měl v utkání mírnou převahu. „Podle mého názoru bude Lukáš boxovat svým stylem a Bajsangurova zasype tvrdými údery. Netuším, jak se k zápasu takticky postaví Bajsangurov. Samotného mě zajímá, jakou taktiku zvolí. Pokud bude boxovat jako v předešlých dvou zápasech, má Lukáš šanci zvítězit,“ konstatoval český boxer Ondřej Pála.

Bajsangurov je známý svým útočným stylem, což prý bude Lukášovi vyhovovat. Ruský boxer už jednou plánovaný duel s Lukášem Konečným zrušil. Tentokrát ale bude muset do zápasu nastoupit za každou cenu, jinak by o pás WBO přišel. Lukáš Konečný totiž letos v dubnu získal po výhře nad Francouzem Larbim prozatímní titul, a tak by se v případě zrušení říjnového utkání stal automaticky světovým šampionem. Sám Konečný i odborná veřejnost vidí šance obou boxerů vyrovnaně. „Zní to jako klišé, ale podle mě to bude padesát na padesát. Lukáš určitě může vyhrát, ovšem musí po všechna kola dominovat, pokusit se dostat Banjsangurova do počítání, nebo vyhrát před limitem. V opačném případě zvednou ruku ruskému boxerovi,“ řekl Pála.

Lukáš Konečný je zkušenější. Za sebou má 250 zápasů v amatérské kariéře a jako profesionál už odboxoval 51 zápasů, z nichž 48 vyhrál (23 KO). Baysangurov má bilanci 27 výher (20 KO) a 1 porážku. „Určitě nás čeká zajímavý zápas. Nebojím se toho, že by Bajsangurov boxoval na remizu. Taková taktika v boxu neexistuje,“ doplnil Pála.

Prestižní duel mezi Lukášem Konečným a Zaurbekem Bajsangurovem mohou diváci sledovat v přímém přenosu na FANDOVI a VOYO.cz 6. října 2012 od 20:00.

zdroj: Nova

Reklama
Vybrané články