Quantcast
Konference Radiokomunikace

Azad TV v novém paketu na 46E

| redakce | tisk

Nový paket ázerbájdžánských televizních a rozhlasových programů na satelitu Azerspace 1 (46°E) se objevila další stanice. Z kapacitních důvodů ale zároveň došlo k navýšení symbol rate (SR).

SR se zvýšila z původní 17600 na 20400 ksymb/s. Každý zájemce o příjem všech ázerbájdžánských stanic musí přeladit svůj přijímač a vyhledat multiplex Teleradio s novou symbolovou rychlostí.

Programovou novinkou multiplexu je televizní stanice Azad TV Azerbyacan.

Připomeňme, že paket Teleradio se na družici Azerspace 1 objevil začátkem června 2013. V nabídce jsou všechny nejdůležitější veřejnoprávní a privátní televize. Doposud služba Teleradio využívala kapacitu na nedaleké družici Turksat 3A (42°E), na kmitočtu 10,965 GHz, pol. H, SR 12800, FEC 5/6, DVB-S/QPSK.

Signál nového transpondéru na 46°E je velmi silný a pro příjem postačuje parabola o průměru kolem 80 cm. Je to dobrá zpráva pro všechny zájem o ázerbájdžánské stanice včetně originálních verzí stanic Ictimai TV a AzTV. Ty se také vysílají na družici Eutelsat Hot Bird 13°E ale vysílají na této evropské pozici o něco méně atraktivnější obsah. Diváci proto mají důvod si naladit vysílání i z pozice 46°E.

technické parametry:

• Azerspace 1 (46°E), freq. 11,166 GHz, pol. H, SR 20400, FEC 5/6, DVB-S/QPSK

televizní kanály (vše MPEG-2/SD):

- AzTV Azerbaijan ( FTA)
- Idman_Azerbaycan (FTA/kódování - neznámý systém)
- Medeniyet_TV (BISS - neaktivní)
- Ictimai TV (BISS - neaktivní)
- ATV_int (FTA)
- XAZAR TV (FTA)
- AZAD AZERBAYCAN (FTA)

rozhlasové stanice:

- 1 Respublika
- Araz FM
- Ictimai Radio FM 90
- Antenn 101 FM
- Media FM
- Radio INT (Azarbeycanın Sesi Radyosu)
- Azerbaycan Burç FM
- Hazar FM

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články