Quantcast

Eutelsat s předními hráči otestoval distribuci Ultra HD

| redakce | tisk

Ericsson, Eutelsat Communications, Globecast, Newtec a SKY Italia dnes tvrdí, že úspěšně dokončili sérii živých testů prokazující spolehlivost satelitní distribuce živých přenosů ve formátu 4K (Ultra HD).

Po úspěšných testech zúčastněné společnosti prokázaly, že satelit je schopen dodávat televizní kanály v Ultra HD rozlišení, což ocení diváci po celém světě, kteří očekávají přímé přenosy zpravodajství, sportovních a kulturních událostí v nejvyšší kvalitě.

Přenosy ve 4K vyrobila platforma Sky Italia ve Quad HD formátu (3480x2160) se 60 progresívními snímky za sekundu (fps) při použití různých značek kamer a videa mixérů.

Živé sekvence z mixérů pak byly dodány ve formě quadruple 3G-SDI signálu společnosti Ericsson. S využitím enkodérů Ericsson AVP 2000, které jsou schopny poskytovat skutečný 4K Ultra HD přenos, signál byl komprimován ve formátu MPEG-4/AVC se 60 progresívními snímky za sekundu a 10-bit, 4:2:2 rozlišením.

Signál byl pak modulován satelitním modulátorem Newtec AZ110 při využití DVB-S2 16APSK modulace, která umožňuje přenášet 89 Mbit/s přes tradiční 36 MHz transpondér na satelitu Eutelsat 5 West A 5°W).

Satelitní uplink byl dodán a monitorován společností Globecast z HD SNG vozu, který je vybaven 1,5 metrovou anténou a 400W zesilovačem.

Feed byl pak přijímán v Miláně a v Southamptonu se 2,4 metrovou anténou. Dostupnost signálu byla vyšší než 99,97 procent. Sekvence se pak dostaly přes 4x Ericsson RX8200 Advanced Modular Receivers a profesionální Quad HD displej.

Všichni partneři spolupracující na demonstraci byli povzbuzeni robustností a spolehlivostí dodavatelského 4K řetězce. Živé sportovní přenosy budou jedním z hlavních zdrojů obsahu a bude motorem zavádění 4K/Ultra HD vysílání.

zdroj: Eutelsat

Reklama
Vybrané články