Quantcast

Satelio - německý paket na 68,5E

| redakce | tisk

Na satelitu Intelsat 20 na orbitální pozici 68,5°E zahájí vysílání nový paket německých stanic. Má se skládat z 20 televizních a 8 rozhlasových stanic. Služba s názvem Satelio se zaměří na diváky v Jižní Africe.

Satelio bude obsahovat nežádanější německé kanály různých žánrů. Start platformy byl naplánován na říjen 2013 ale spuštění bylo odloženo o několik týdnů.

Satelio je určeno mimo jiné pro diváky, kteří již vlastní satelitní anténu a sledují platformu DStv provozovatele MultiChoice z pozice 68,5°E. Pro sledování Satelio budou potřebovat další set top box s modulem a kartou.

Ceny nového balíčku budou nižší než u konkurence. Tvrdí operátor služby Satelio. Od spuštění služby bude mít provozovatel zastoupení v Namibii ale ne v Jižní Africe. Nicméně obyvatelé Jižní Afriky si budou moci službu objednat přes internet a nezbytné zařízení jim dopraví poštou.

Provoozvatelem platformy Satelio je Deutscher Televisionsklub Betriebs GmbH z Ismaningu (Německo). Generálním ředitelem nového projektu je Damir Krilcic. Partnerem projektu je Hitradio Namibia, německy mluvící rozhlasová stanice v Namibii.

Satelio od září testuje s Hitrádiem Namibia na satelitu Intelsat 20 (68,5°E), na kmitočtu 12,522 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/5, DVB-S2/8PSK ve svazku, který pokrývá Afriku i Evropu.

zdroj: suedafrika-forum.org, satkurier.pl

Reklama
Vybrané články