Quantcast

Odstartovala německá platforma Satelio pro Afriku

| redakce | tisk

Německá společnost Deutscher Televisionsklub Betriebs GmbH z Ismaningu poblíž Mnichova dnes spustila novou satelitní DTH platformu s názvem Satelio. Služba je určena pro diváky v Africe.

V současné době platforma Satelio obsahuje programy RTL Television, SAT.1, RTL2, ProSieben, VOX, kabeleins, SuperRTL, Puls4 Austria, Sixx, N24, EuroNews, Your Familiy Entertainment, Jukebox, C-Music TV, Hitradio Namibia. Služba se bude postupně rozšiřovat a výhledově bude obsahovat až 18 německých televizních stanic a 6 rozhlasových programů. Cílem provozovatele je nabízet širokou škálu programů složených ze zábavy, hudby, zpráv, dětských pořadů a dokumentů.

Odstartovala německá platforma Satelio pro Afriku
▲ Odstartovala německá platforma Satelio pro Afriku

Satelio využívá kapacitu na satelitu Intelsat 20. Společnost zvolila moderní normu DVB-S2 a úsporný vysílací formát - video streamy se vysílají v MPEG-4 (H.264) a zvukové streamy ve formátu AAC.

Transpondér Satelio pracuje ve svazku Evropa + Afrika, to znamená, že signál multiplexu je možné naladit nejenom v cílovém regionu (Afrika) ale také ve velké části Evropy. Prakticky všechny programy jsou zakódovány systémem Panaccess, výjimkou je demo kanál Satelio a rozhlasová stanice Hitradio Namibia. Systém podmíněného přístupu dodává společnost Panaccess Systems GmbH.

Ceny předplatného jsou poměrně vysoké - měsíčně vyjde zmíněný balíček na 65 USD, roční předplatné stojí 54 USD měsíčně a pre-paid předplatné 48,33 amerických dolarů za měsíc. Zájemce ještě musí počítat s jednorázovým poplatkem 10 USD za připojení a 75 USD za přijímač.

technické parametry:

• Intelsat 20 (68,5°E), freq. 12,522 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/5, DVB-S2/8PSK

zdroj: satnews.de, vl.info

Reklama
Vybrané články