Digi TV pozastaví distribuci kanálu Eurosport

| redakce | tisk

Rumunský operátor RCS/RDS zastaví distribuci kanálu Eurosport v satelitní platformě Digi TV v Maďarsku, České republice a na Slovensku. RCS/RDS má s Eurosportem dohodu o retransmisi pro řadu zemí střední a východní Evropy, jmenovitě pro Rumunsko, Maďarsko, Českou republiku a Slovensko, kde byly doposud šířeny mezinárodní verze stanic Eurosport a Eurosport 2.

Po akvizici lukrativních vysílacích práv k anglické fotbalové Premier League, představil Eurosport nový kanál s názvem Eurosport Romania, vysílaný pouze v rumunštině pro všechny výše uvedené země.

Vlastník Digi TV, společnost RCS/RDS, upozornil, že Eurosport má vysílací práva na zápasy Premier League pouze pro Rumunsko, nikoliv pro Maďarsko, Českou republiku a Slovensko, kde je vlastní jiné společnosti.

Operátor řekl, že Eurosport nese plnou zodpovědnost za abonenty a držitele práv v těchto zemích. RCS/RDS dále také uvedla, že Eurosport neoznámil změnu verze kanálu Eurosport a změnu programové mutace stanice zjistila společnost až po stížnostech předplatitelů v zemích, kde se Eurosport objevil jen s rumunským komentářem.

Změna verze Eurosportu se týká více než 1 milionu abonentů Digi TV. V době publikování textu byl kanál Eurosport nadále dostupný abonentům Digi TV v ČR i SR.

zdroj: telecompaper.com