CryptoBox 800 UHD

Tenisový turnaj Wimbledon na NOVA Sport a na FANDOVI

| redakce | tisk

Už 23. června startuje nejstarší tenisový turnaj planety nejen v All England klubu v Londýně, ale také na kanálech FANDA a NOVA Sport. Fanoušci bílého sportu se mohou těšit na 163 hodin živých přenosů ze zápasů nejlepších tenistů světa, mezi které patří i úspěšní čeští reprezentanti.

Skupina Nova svým divákům zprostředkovává Wimbledon už od roku 2009 a letošní ročník s pořadovým číslem 128 nebude výjimkou. Na sportovní fandy čekají nabité dva týdny, ve kterých se mohou těšit na přibližně 80 tenisových utkání. Přímé přenosy budou rozděleny mezi oba sportovní kanály televize Nova. Diváci je naladí na stanicích NOVA Sport a FANDA, živé vysílání mohou sledovat i na videotéce VOYO.

Prémiová stanice NOVA Sport nabídne svým předplatitelům exkluzivní zápasy s důrazem na utkání českých reprezentantů každý den už od 12.30 až do 21 hodin; od 23.30 na diváky čeká shrnutí celého hracího dne. O zajímavá utkání nebudou ochuzeni ani diváci volně dostupné stanice FANDA: řadu atraktivních zápasů mohou v době turnaje sledovat od 14 hodin až do osmi večer. Několik posledních dní se bude programová nabídka překrývat, finálové souboje poběží na obou kanálech zároveň. Živý přenos obou stanic budou mít k dispozici i předplatitelé videotéky VOYO.

K hlavním favoritům letošního ročníku nejsledovanější tenisové soutěže patří Roger Federer, Rafael Nadal, loňský finalista Novak Djoković a vítěz posledního ročníku Andy Murray, který má výhodu domácího prostředí. K hlavním českým hvězdám patří Tomáš Berdych a Radek Štěpánek. „Letos je turnaj mimořádně zajímavý tím, že ani jeden z hlavní čtveřice tenistů nedominuje a šance na vítězství jsou velmi vyrovnané. Největší šanci mezi českými tenisty má Tomáš Berdych, kterému travnatý povrch sedí a do finále se dostal už před čtyřmi lety. Horkým favoritem je i Radek Štěpánek, kterému se nedávno podařilo vyřadit Andy Murrayho v Queen?s Clubu,“ říká Vojtěch Bidrman, hlavní komentátor tenisových přenosů na kanálech Novy.

Mezi ženami jsou favorizované zejména Serena Williamsová, Viktoria Azarenková a Maria Šarapovová. Za česká želízka v ohni můžeme považovat Lucii Šafářovou a Petru Kvitovou, která do letošní sezony příliš úspěšně nevstoupila, ale jako vítězku Wimbledonu z roku 2011 ji určitě nikdo podceňovat nebude. Diváci se mohou těšit i na vybraná utkání ve čtyřhře, kde mezi favority určitě patří dvojice Radek Štěpánek s Leanderem Paesem nebo Lucie Hradecká s Michaëllou Krajicekovou.

zdroj: Nova