CryptoBox 800 UHD

Anglická Premier League se vrací na Digi Sport

| redakce | tisk

Anglickou fotbalovou Premier League uvidí diváci v Česku a na Slovensku v nové sezóně na jiné stanici. Podle dostupných informací se přenosy z nejsledovanější fotbalové soutěže planety stěhují na stanici Digi Sport.

Kanál Digi Sport vysílal zápasy z Premier League tři sezóny od 2010/11. Poslední ročník Premier League vysílal provozovatel stanic Slovak Sport. Informoval o tom portál iDNES.cz.

Nová sezóna Premier League startuje sice již tuto sobotu, nicméně se zatím neobjevují žádné spoty na atraktivní přenosy.

Anglická Premier League se vrací na Digi Sport
▲ Anglická Premier League se vrací na Digi Sport

Práva na anglickou fotbalovou Premier League pro Česko a Slovensko koupila společnost Pragosport. Ta je pak prodala společnosti Slovak Telekom a v minulé sezóně je vysílala na programech Slovak Sport 1 a Slovak Sport 2.

"Slovak Telekom má práva sublicencovat vysílání pro Českou republiku. Podle mých informací to letos bude na Digi Sportu," uvedl Jaroslav Vacek z Pragosportu DNES.cz.

Změna vysílacího kanálu pro přenosy Premier League prakticky nepřináší žádnou změnu pro abonenty Digi TV v České republice a Digi TV a Magio Sat na Slovensku. Ti jen přepnou na jiný program. Přesun Premier League na programy Digi Sport ale není dobrou zprávou pro klienty UPC Česká republika, O2 TV či freeSAT v České republice. Právě v těchto sítích není Digi Sport v nabídce.

Server parabola.cz oslovil provozovatele kanálů Slovak Sport TV a požádal ho o oficiální stanovisko k přesunu Premier League na Digi Sport. Do vydání zprávy provozovatel Slovak Sport TV na dotazy neodpověděl.