Quantcast

Souboj věčných rivalů už tuto neděli od 20:45 na Sport1

| redakce | tisk

Vrchol sezóny La Ligy je tady. Tento víkend hodně napoví, kdo nakonec získá mistrovský titul. V neděli večer se na stadionu Camp Nou chystá El Clásico neboli zápas domácí Barcelony s Realem Madrid. Atmosféra před utkáním roku je hodně napjatá.

El Clásico poutá pozornost doslova celého fotbalového světa. Co se týče zájmu médií, tenhle zápas si nic nezadá s finále Ligy mistrů nebo Mistrovství světa. Ve změti různých jazyků na stadionu se lze setkat i s češtinou. A mezi těmi, kteří si nenechali ujít tenhle zápas naživo, je i několik známých fotbalových osobností. Jako například vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer: „Nemohl jsem odolat, atmosféra zápasu je naprosto jedinečná. Na hřišti jsou ti nejlepší hráči světa. Každou vteřinu je na co se koukat.“

Ještě před několika týdny se na výsluní prvního místa tabulky s přesvědčivým náskokem čtyř bodů vyhříval Real Madrid. Střeleckým statistikám s velkým náskokem kraloval opětovný držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo. Pak ale přišel naprosto nečekaný výpadek a ostudná porážka 0:4 od městského rivala Atlética Madrid a od té doby to přes některé dílčí úspěchy šlo s hrou Realu od deseti k pěti. Všechno vyvrcholilo minulý týden další ligovou prohrou v Bilbau a nepřesvědčivým postupem v Lize mistrů (navzdory domácí porážce od Schalke). V tabulce tak Real předstihla o pouhý bod Barcelona.

Odrazem této formy jsou i výkony nejlepšího střelce Cristiana Ronalda, který zatím v roce 2015 zaznamenal na své poměry podprůměrných 5 ligových branek.

Naopak Lionel Messi v tomto kalendářním roce dal už 17 ligových branek (včetně tří hattricků) a po posledním kole vystřídal s celkovou bilancí 32 gólů na čele střeleckých statistik ligy Cristiana Ronalda.

Ve vyprodaném devadesátitisícovém kotli Camp Nou to nebude jen o fotbale. Své o tom ví i komentátor přenosu pro SPORT 1 Milan Štěrba: „Měl jsem to štěstí, že jsem byl přímo na stadionu při posledních dvou ligových setkání Barcelony s Realem Madrid. Fanoušci si během zápasu nic nedarují. Každou vteřinu je vidět a slyšet, že na sebe narážejí dva navzájem se nenávidějící světy. Katalánský a Kastilský.“

Vyrovnaný boj o titul, setkání nejlepších fotbalistů planety, střet nenáviděných rivalů a impozantní atmosféra na vyprodaném stadionu v Barceloně, který má kapacitu téměř sto tisíc míst. Je jasné, že na všechny diváky SPORT 1 čeká v neděli od 20:45 jedinečný zážitek.

zdroj: AMC

Reklama
Vybrané články