100 tisíc abonentů Canal+ přes ADSL
| redakce | tiskŠéf Canal Plus Group ve francouzském ekonomickém týdeníku Bertrand Meheut uvedl, že v celé Evropě získala společnost už 100 tisíc abonentů, kteří přijímají programy prostřednictvím širokopásmových přípojek.
80 procent tvoří noví abonenti, kteří s provozovatelem podepsali kontrakt v minulých 10 měsících. Velký zájem o programovou nabídku souvisí se získáním exklusivních vysílacích práv k fotbalovým přenosům za které Canal+ platí 285 mln. Euro ročně.
V roce 2004 získal Canal+ 290 tisíc nových zákazníků, z toho 50 tisíc si pořídilo předplatné s kanálem Premium a 240 tisíc paket CanalSat. Znamená to, že v průběhu posledních třech let se počet abonentů CanalSat rozrostl o 900 tisíc. V průměru o 1 Euro více utratí zákazníci za služby provozovatele.
zdroj: satkurier.pl