Široká nabídka DVB-T antén

Slovak Telekom testuje novou kapacitu pro Novou DIGI TV CZ

| redakce | tiskobrázek k článku: Slovak Telekom testuje novou kapacitu pro Novou DIGI TV CZ

Společnost Slovak Telekom uvedla do testovacího provozu novou kapacitu na satelitu Intelsat 10-02 (1°W). Nový prostor bude sloužit především pro potřeby společnosti LAMA ENERGY Group a její platformu Nová Digi TV CZ, která startuje již 1. října.

Nový multiplex pracuje v DVB-S2 a je v provozu na kmitočtu 12,723 GHz, pol. V s nezvykle nižším symbol rate (25745 MSymb/s) a obsahuje testovací pozice pro plánované MPEG-4/SD programy Prima Love, Prima ZOOM, TV Barrandov, Barrandov Plus, Kino Barrandov, Óčko TV, Mňam TV, AMC Channel, Fine Living (vše CA Nagra MA, CAID 1882) a nekódovaná pozice DIGI CZ.

Slovak Telekom testuje novou kapacitu pro Novou DIGI TV CZ
▲ Slovak Telekom testuje novou kapacitu pro Novou DIGI TV CZ

Nekódovaná pozice DIGI CZ obsahuje níže uvedenou obrazovku s informací o chystaném startu platformy k 1.10.2015. Nová Digi TV CZ nahradí stávající zastaralou technologickou platformu DIGI TV CZ, která skončí v polovině roku 2016.

technické parametry nového transpondéru:

• Intelsat 10-02 (1°W), freq. 12,723 GHz, pol. V, SR 25745, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK

AKTUALIZACE 14:40 hodin: Nový DVB-S2 multiplex byl opět odpojen. Zřejmě se jedná o technické testy před uvedením do komerčního provozu. Během testovacího provozu může dojít k opakovaným výlukám testovacího obsahu, včetně složení programů v multiplexu.