Quantcast

Česká televize odvysílá House of Cards. Labyrint zaujal od Turecka po USA

| redakce | tisk

Česká televize veze z televizního veletrhu v Cannes práva nejen na všechny tři již natočené, i na připravovanou, čtvrtou sérii kultovního seriálu z prostředí nejvyšších pater americké politiky House of Cards.

O projekty České televize mají naopak zájem vysilatelé z Francie, Itálie, Portugalska, ale i Turecka nebo USA.

Mezinárodní televizní veletrh v Cannes je největší akcí svého druhu v Evropě. Pro Českou televizi je to jedinečná příležitost, jak vybírat pro diváky nejkvalitnější projekty zahraniční produkce a zároveň prezentovat svoje pořady velmi různorodé skupině vysilatelů,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Kromě několika cenami Emmy a Zlatými glóby ověnčeného seriálu House of Cards jsme získali práva také na kultovní televizní projekty severské a britské produkce, například dánské politické drama Vláda či třetí sérii kriminálky Most.“

Česká televize z Cannes přiváží i novou řadu historického cyklu V kruhu koruny či pokračování osudů zakladatele luxusního obchodního domu Pan Selfridge.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci filmů, pro něž jsme nakoupili více než sto třicet titulů. Od klasických, jakými jsou Absolvent, Vlasy nebo Modrý samet, až po tituly pro artového diváka, snímky Kaos, Nostalgie nebo filmy Jeana Luca Godarda,“ avizuje nabídku ředitel programu Milan Fridrich a doplňuje: „Pro diváky Artu se nám navíc povedlo zakoupit práva na přímý přenos velkolepého baletního gala u příležitosti zakončení letošní výstavy Expo z milánské La Scaly, který odvysíláme již 30. října.“

ČT art unikátním dokumentem připomene také stoleté výročí narození Edith Piaf, šestidílnou sérií Život Leonarda Da Vinciho a dvoudílným záznamem hudební umění Stinga z koncertu v Berlíně. Dokumentární Dvojka bude pokračovat v cestopisném objevování, a to jak v nových dílech cyklu Zázračná planeta - Divoká Brazílie, tak od listopadu i v šestnácti epizodách pořadu S gurmánem na cestách či pěti dílech cyklu Velké stavby světa. Dětské Déčko pak obohatí třeba animovaný zábavně vzdělávací cyklus pro děti Otázky slečny Mily.

O Labyrint mají zájem v Turecku
Česká televize na veletrhu rovněž prezentovala svou aktuální produkci, a to vůbec poprvé společně se slovenskou veřejnoprávní televizí. „Zahraniční vysilatelé tradičně oceňují hranou dětskou tvorbu, nejvíce zaujaly Princezna a písař a Malý pán. Očekávané jsou už také nové pohádky, které Česká televize připravuje na Vánoce. Ze seriálové tvorby je nicméně favoritem Labyrint Jiřího Stracha, o který se zajímají televize ve Francii, Itálii nebo Turecku. O samotný formát toho seriálu pak projevily zájem i společnosti ze Spojených států,“ komentuje výkonný ředitel obchodu Hynek Chudárek.

Česká televize v Cannes vedle aktuální tvorby nabízela i pořady ze svého zlatého fondu. Do Slovinska tak například prodala všechny epizody seriálu Nemocnice na kraji města. Portugalsko zase projevilo zájem o snímky Americké dopisy, Odcházení, ale i cyklus České století.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články