CanalDigitaal vypne 10 SD kanálů
| redakce | tiskHolandská satelitní DTH platforma Canal Digitaal, součást lucemburské mediální skupiny M7 Group, plánuje během roku 2016 vypnout SD verze hlavních holandských stanic. Celkem má být vypnuto 10 SD programů.
Mezi vypnutými SD kanály budou programy veřejnoprávního vysílatele NPO (NPO1, NPO2, NPO3) a všech privátních broadcasterů - RTL (RTL4, RTL5, RTL7 a RTL8) a SBS Broadcasting (SBS6, Net5 a Veronica).
Všech 10 uvedených programů vysílá v SD rozlišení na satelitním systému Astra (19,2°E). Po vypnutí SD distribuce budou stanice dostupné jen v HD na družici Astra 3B (23,5°E).
Platforma zároveň plánuje ukončit nabídku free-to-view (FTV) holandských veřejnoprávních programů s ohledem na změny v holandských mediálních zákonech.
zdroj: broadbandTVnews, satkurier.pl
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Vyprávěj
20:00 Policajt
20:20 Slunce, seno a pár facek
20:15 Máme rádi Česko
20:10 Návštěvníci: Cesta do Ameriky
20:05 Vítejte ve světě Andrého Rieu II (4, 5)
20:30 Slovenka roka
20:10 Família
20:30 Kukučka (5)
20:20 Hra o královnu