Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Sundance Festival ocenil český film Furiant

| redakce | tisk

Studentský snímek FURIANT od režiséra Ondřeje Hudečka se předvedl v tom nejlepším světle a získal na filmovém festivalu Sundance cenu za režii v kategorii krátkých filmů.

Sundance, festival nezávislých filmů, se letos konal v Park City v Utahu od 21. ledna a trval až do konce měsíce. Do soutěže se přihlásilo více jak 12 tisíc filmů z celého světa a jen do sekce krátkých filmů okolo 8 tisíc. Ze všech snímků bylo poté vybráno finálních 72. Film Ondřeje Hudečka „Furiant“ byl jedním ze 13 zahraničních a hraných snímku a získal cenu za režii.

Sundance Festival ocenil český film Furiant
▲ Sundance Festival ocenil český film Furiant

Každoročně pořádaný filmový festival Sundance je největší nezávislou filmovou událostí ve Spojených státech, která prezentuje novinky amerických i mezinárodních filmařů. Sundance Channel založený Robertem Redfordem nabízí divákům rozmanitý a poutavý výběr oceněných nezávislých filmů, dokumentů a původních programů. Spousta filmů z filmového festivalu Sundance je na Sundance Channel k vidění exkluzivně. V exkluzivním bloku nazvaném 10 dnů Sundance se vysílaly také snímky, jako jsou: The Wolfpack, Lapač snů, Čínský starosta a další.

Návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary mají možnost shlédnout ty nejlepší filmy ze Sundance v rámci karlovarského festivalu i letos.

Snímek FURIANT
"Aby se mohl stát prvním skutečným dramatikem realismu, musel pocítit, jaké to je, být posledním romantikem." I tak by se dalo popsat mládí klasika českého divadla Ladislava Stroupežnického - alespoň to se specifickým humorem činí ve svém filmu režisér Ondřej Hudeček. Snímek s podtitulem Komedie o třech dějstvích parafrázuje klišé televizních inscenovaných dokumentů a po svém dotváří obraz slavného dramatika a dramaturga tak, jak ho (ne)známe z učebnic literatury. Slovy autorů, nechybí zde napětí, humor, násilí, naděje, emoce, nahota, sex ani šťastný konec.

zdroj: AMC

Reklama
Vybrané články