Široká nabídka DVB-T antén

Videoklipové m2o TV a Radio Capital Tivú FTA na 12,5W

| redakce | Tisk

Dobrá zpráva pro fanoušky hudebních televizí. Na satelitu Eutelsat 12 West B se objevil nový distribuční multiplex společnosti Persidera s nekódovanými programy Radio Capital Tivú a m2o TV. Programy potěší příznivce dance a oldies hudby.

Nová DVB-S2 platforma společnosti Persidera obsahuje italské programy a především lokální reklamní stanice. V paketu se ale nacházejí i zajímavé stanice - hudební Radio Capital Tivú a m2o TV a dále zábavní program Deejay TV - Canale Nove +1.
Obrázek k textu: Videoklipové m2o TV a Radio Capital Tivú FTA na 12,5WObrázek k textu: Videoklipové m2o TV a Radio Capital Tivú FTA na 12,5W

Radio Capital Tivú je italský komerční kanál zaměřený na oldies hudbu. Stanice přináší videoklipy od 70. let minulého století. Stanice si klade důraz na vysílání starých klipů v nejlepší možné technické kvalitě. Staré klipy proto před zařazením do vysílání přešly náročnou restaurací obrazové a zvukové složky.

Stanice Radio Capital Tivú vysílá zdarma v italském pozemním multiplexu na 162. pozici a rovněž je k dispozici abonentům italské pay-tv Sky Italia na pozici 713. Dále je možné vysílání sledovat i na webových stránkách stanice. Nyní lze stanici sledovat zdarma i ze satelitu.
Obrázek k textu: Videoklipové m2o TV a Radio Capital Tivú FTA na 12,5WObrázek k textu: Videoklipové m2o TV a Radio Capital Tivú FTA na 12,5W

Zejména mladší diváky potěší stanice m2o TV. Jde o sesterský kanál známé italské rozhlasové stanice Radio m2o. Televizní program se zaměřuje na aktuální dance hudbu. Stanice byla doposud dostupná zdarma jen v pozemním vysílání na 158. pozici a také na webových stránkách stanice.

Deejay TV - Canale Nove +1 je zábavní kanál společnosti Discovery Networks. Stanice Deejay TV se původně zaměřovala na videoklipy. Postupně do vysílání zařazovala zábavní obsah a nedávno došlo k rebrandu na Canale Nove. Stanice je dostupná v DVB-T v Itálii a rovněž i na pozici 13°E, v rámci platforem TivúSat a Sky Italia. Na 13°E je ale signál zakódován.

Multiplex s popisovanými programy vysílá v DVB-S2 a v MPEG-2/SD. Pro příjem je proto nutný novější přijímač, který příjem v DVB-S2 umožňuje.

technické parametry - platforma Persidera Networork:

• Eutelsat 12 West B (12,5°W), freq. 12,638 GHz, pol. H, SR: 14000, FEC: 3/5, DVB-S2/8PSK