Quantcast

Ekonomickým ředitelem Českého rozhlasu bude Roman Kohout

| redakce | tisk

Novým ředitelem Ekonomiky a správy Českého rozhlasu se od 20. června stane Roman Kohout, který do veřejnoprávního sektoru přichází z pozice finančního ředitele společnosti Auto Corson.

Ing. Roman Kohout má dlouholeté zkušenosti z oboru finančních služeb, informačních technologií a výrobního sektoru, kde zastával funkce na úrovni vrcholného managementu. V posledních několika letech působil jako projektový manažer v oblasti restrukturalizací a strategického projektového řízení.

Roman Kohout přichází do rozhlasu z externího prostředí s řadou cenných profesních zkušeností v ekonomické i finanční oblasti. Jsem přesvědčen, že mu tyto zkušenosti pomohou v zajištění odpovědného hospodaření a efektivního využívání finančních prostředků, které jsou naprosto zásadní pro to, aby rozhlas mohl co nejlépe plnit službu veřejnosti,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Nový ředitel Ekonomiky a správy Českého rozhlasu prošel řadou renomovaných společností a má zkušenosti například z vedení strategických projektů v rámci skupiny ČSOB či řízení mezinárodních akvizičních projektů v PPF Group. Působil rovněž ve společnostech Ernst & Young, OP Prostějov či Clevermaps. Vystudoval ČVUT, fakultu strojního inženýrství.

Řízení Ekonomiky a správy Českého rozhlasu je pro mě velkou profesní výzvou. Na nové pozici se zaměřím se na rozvoj klíčových oblastí ekonomiky a správy a budu klást důraz na to, aby byl Český rozhlas i nadále v dobré ekonomické kondici a současně aby bylo jeho hospodaření zcela transparentní,“ uvedl Roman Kohout.

zdroj: ČRo

Reklama
Vybrané články