Místo pro Vaši reklamu

Hot Bird přijímá 3,1 mil. německých domácností

| redakce | tisk

Francouzský satelitní operátor Eutelsat dnes během konference na veletrhu ANGA COM v Kolíně nad Rýnem představil první výsledky Eutelsat TV Observatory 2016 pro německý trh.

Nová data ukazují trendy na největším evropském televizním trhu od roku 2014 do roku 2016, růst DTH příjmu na klíčové pozici Eutelsat Hot Bird. Počet německých domácností s příjmem pozice 13°E se zvýšil o 30% na 3,1 mil. domácností.

V období jaro 2014 až jaro 2016 se počet domácností vybavených satelitním přijímačem a parabolou nasměrovanou na Hot Bird zvýšil ze 2,4 mil. na 3,1 milionu. Devět z deseti těchto domácností přijímá programy ve vysokém rozlišení (HDTV). 95 procent německých kabelových domácností sleduje programy šířené ze satelitního systému Eutelsat Hot Bird, 100% IP domácností. Celkově 21,5 mil. německých domácností sleduje programy ze satelitů Eutelsat Hot Bird. Hlavní hnací silou je rostoucí popularita rozmanité programové nabídky v angličtině, ruštině, polštině, arabštině, turečtině a perštině. Pozice 13°E nabízí téměř 400 programů FTA.

Eutelsat 9B na pozici 9°E je pro Eutelsat druhou nejvýznamnější pozicí v Německu, kterou přijímá 4,7 mil. DTH, kabelových a IP domácností. Za 24 měsíců se příjem této pozice u našich západních sousedů zvýšil o 20%. Eutelsat 9B využívá společnost M7 Deutschland a řada kabelových a IP sítí.

Observator u německých domácností také odhalila rostoucí zájem a povědomí o Ultra HD Více než 80% televizních domácností (75% v roce 2014) prohlásilo, že byli obeznámeni s Ultra HD.

Průzkumu Eutelsatu se zúčastnilo 2 tisíce domácností v Německu. Analýzu v březnu a dubnu vypracovala společnost TNS.