CryptoBox 800 UHD

Eurosport: Exkluzivní práva na Wimbledon pro 25 zemí

| redakce | tisk

Provozovatel panevropských sportovních kanálů Eurosport ohlásil dohodu o grandslamové tenisové turnaje v Evropě a rozšíření spolupráce s The All England Club. Tenisový turnaj Wimbledon bude Eurosport vysílat v dalších 6 zemích.

Nová dohoda pro Eurosport znamená, že bude vysílat všechny 4 grandslamové turnaje - Wimbledon, Australian Open, Roland-Garros a US Open ve 25 zemích Evropy.

Od příštího roku 2017 bude Eurosport šampionát vysílat na svých lokálních programech Eurosport a Eurosport Player v Albánii, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, Finsku, Maďarsku, Islandu, Kosovu, Makedonii, Černé Hoře, Nizozemí, Norsku, Rumunsku, Srbsku, Slovinsku a Švédsku.

Tříletá dohoda zahrnuje exkluzivní televizní a digitální práva pro sezóny 2017 až 2019. Eurosport bude poprvé vysílat Wimbledon na šesti trzích. Půjde o Albánii, Bulharsko, Finsko, Maďarsko, Island, Norsko, Rumunsko a Švédsko. Další teritoria mohou být přidána před sezónou 2017.

Tenisový Wimbledon se díky Eurosportu dostane do 25 zemí: Albánie, Arménie, Belgii, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Chorvatska, Estonska, Finska, Maďarska, Island, Kosova, Lotyšska, Litvy, Makedonie, Moldavska, Černé Hory, Nizozemska, Noska, Rumunska, Ruska, Srbska, Slovinska, Švédska, Ukrajiny a Velké Británie.