Široká nabídka DVB-T antén

Sportovní Varzish HD a další tádžické TV na 85E

| redakce | Tisk

Od 7. ledna 2016 vysílá přes satelit Horizons 2 (85,2°E) paket televizních a rozhlasových programů z Tádžikistánu. Mezi programy se nachází i atraktivní sportovní program Vaszish HD.

Diváci v Tádžikistánu doposud mohli přijímat některé programy ze satelitu ABS 2 (75°E) a pro sportovní kanál Varzish HD museli instalovat dodatečnou parabolu na satelit Apstar 7 (76,5°E).

Vstupem tádžických programů na družici Horizons 2 získali klienti ruské platformy Telekarta přístup k dalším zajímavým programům.

V multiplexu z Tádžikistánu se nachází i sportovní stanice TV Varzish. Jde o program s atraktivní programovou skladbou pro sportovní fanoušky. Stanice vysílá přenosy evropských fotbalových klubů, včetně španělské La Liga, která je v této sezóně oficiálně nedostupná v Rusku. Dále stanice vysílá i přenosy z anglické Premier League a italské Serie A. Hokejoví fanoušci mohou na stanici sledovat přenosy kanadsko-americké NHL. Zajímavostí je, že přenosy na TV Varzish jsou s ruským komentářem. Proto zájem sportovních fanoušků v Rusku o tuto stanici může být velký.

Vedle TV Varzish se v multiplexu vysílá i nejnovější národní tádžický kanál - Sinamo. Stanice se zaměřuje na filmovou produkci a mj. i na produkci v ruském jazyce.

technické parametry:

• Horizons 2 (85°E), freq. 12,180 GHz, pol. V, SR 15007, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

zdroj: satkurier.pl + obob.tv